Binjakët

Çfarë thonë yjet për shenjën: Binjakët

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Kokefortësia juaj në jetën në çift mund të sjellë probleme serioze me atë që keni në krah. Toleranca është një virtyt shumë i vlerësuar, kështu që mundohuni edhe ju të tregoheni të tillë. Beqarët do njihen me shumë persona. Shikojeni me kujdes secilin sepse ndërmjet tyre fshihet gjysma juaj. Falë ndihmës së Neptunit situata financiare do fillojë të përmiresohet.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Nëse jeni në një lidhje mundohuni ta forconi marrëdhënien këtë javë dhe mos lejoni as familjarët e tij e as tuajit te ndërhyjnë mes ju te dyve. Nëse nuk e bëni këtë te fundit ka rrezik te filloje përçarja. Beqaret do influencohen pozitivisht dhe do arrijnë atë qe dëshirojnë pa u lodhur shume. Ne planin financiar nuk do bëni përpjekjet e duhura, por fati do jete me ju dhe gjendja do ketë vetëm përmirësime. Shëndetin mos e lini pas dore. Pse jo, mund te shkoni edhe ne ndonjë seance masazhi ose ne not për t'u ndier me ne forme. Në punë Dielli do ju bëjë me entuziaste dhe me te motivuar. Jeta familjare do ketë përmirësime te vazhdueshme.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Me Diellin dhe Merkurin të cilët qëndrojnë tek Binjakët, gjatë muajit Qershor ju do të ndiheni jashtëzakonisht mirë me veten tuaj. Ju do të jeni shumë energjik dhe do të tërhiqni vëmendjen kudo që të shkoni. Të tjerët do të jenë në urdhrat tuaja. Dashuria Qershori do të jetë një muaj më i qetë se ai që kaloi. Zemra juaj do të jetë e lirë, ju do të jeni më optimist dhe gjatë 2 javëve të para ju do të jeni në gjendje të shkëlqyer. Puna Qershori do të jetë muaji i përkryer për karrierën. Por ndonjëherë gjërat nuk shkojnë ashtu siç planifikojmë (është faji i Saturnit), gjithsesi ju sërish keni atë që duhet për të pasur sukses. Paraja dhe biznesi janë një kapitull shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj gjatë gjithë Qershorit, por kryesisht gjatë ditëve të fundit të tij. Ju mund të fitoni shumë, por nuk duhet të nxitoni duke rrezikuar ose duke i shpenzuar paratë pa u menduar dy herë.

Vitin 2018 do ta nisni me një ndjesi të pakushtëzuar lirie. Do të ndiheni të lirë të mendoni për veten, për projektet personale, për kultivimin e interesave tuaja, pa hezituar dhe pa e vrarë mendjen. Do të jetë një vit përgjithësisht pozitiv gjatë të cilit do të gjeni sërish vetëbesimin. Në aspektin profesional, do të vihet re pozicionime planetësh të ndryshëm muaj pas muaji që do të sjellin me vete prirjen për përmirësim në raport me vitin e kaluar. Disa muaj progresi profesional do të jetë më i shpejtë e disa të tjerë më i ngadaltë. Prej nëntorit, duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë gjendjes financiare. Mos rrezikoni me ndonjë financim të mundshëm dhe bëjini mirë llogaritë. Mos u druani: Viti 2018 do të jetë më i mirë se ai që lamë pas. Në aspektin sentimental, do të ndihet më së shumti atmosfera e lirisë që karakterizon pozicionimin e yjeve në shenjën tuaj. Do t’ju lindë dëshira që t’i shfaqni lirshëm dëshirat, të distancoheni nga gjithçka që ju ka bërë të vuanit dhe të zgjoni sërish pasionin, duke përqafuar kështu risi në çift apo në mënyrën e të dashuruarit, nëse jeni beqarë. Në rast të ndonjë flirti, bëni kujdes nga Neptuni që mund t’ju shtyjë ta idealizoni personin me të cilin shoqëroheni. Tregohuni realistë dhe do të qëlloni në shenjë. Në aspektin e shëndetit, nëse keni vuajtur nga probleme shëndetësore deri tani, viti 2018 do të tregohet bujar me ju, sidomos nëse problemi ka pasur lidhje me depresionin apo vetëbesimin e ulët. Ky vit mund të bëjë mrekulli për gjendjen tuaj psikologjike. Do të ndiheni më të qetë dhe do t’i shihni pengesat si të kapërcyeshme. Do të jetë një vit i shkëlqyer për të zbuluar nevojat e organizmit tuaj dhe për t’i plotësuar ato. Ka ardhur koha që ta merrni më seriozisht shëndetin tuaj fizik. Mjaft me ëmbëlsirat, alkoolin apo me ushqimet e rënda dhe filloni një regjim me ushtrime fizike. Mësoni që t’i thoni “jo” gjithçkaje që mund të dëmtojë trupin tuaj. Gjatë nëntë muajve të parë të vitit, ata që i përkasin kësaj shenje do të jenë të rrethuar nga dashuria dhe romanca. Për sa i përket fushës së karrierës, profesioni dhe puna juaj mund t’ju duken të pazakonta në një mënyrë apo një tjetër. Por juve mund t’ju shfaqen mundësi të reja, ndaj sigurohuni që ajo që ju ofrohet të jetë e realizueshme.

Atmosfera e lirisë do të ndihet në dashuri gjatë 2018-ës. Do të keni dëshirë të shpalosni dëshirat tuaja lirisht, të distancoheni nga ata që ju kanë bërë të vuani, të shprehni emocionet tuaja dhe të shijoni pasionin, qofshit çift apo beqar/e. Gjithsesi kujdes Neptunin, që nga Peshqit mund t’ju bëjë të idealizoni atë që ju pëlqen. Tregohuni realist dhe do t’ia dilni më së miri!

Në 2018-ën, pozicionimi i planeteve muaj pas muaji do të ketë shumë rëndësi për ju. Në përgjithësi ata do t’ju favorizojnë më shumë sesa vitin e kaluar. Në disa muaj progresi do të jetë më i ngadaltë, në disa të tjerë më i shpejtë. Nga nëntori, kujdes me të ardhurat dhe shpenzimet. Mos kini frikë; 2018 do të jetë vit më i mirë sesa 2017!

Nëse një vit më parë keni vuajtur nga shqetësimet, 2018 do të tregohet i mirë me ju. Sidomos nëse vuani nga depresioni ose vetëbesimi. Ky vit do të përmirësojë humorin tuaj. Një këshillë; merreni me të mirë trupin tuaj.