Bricjapi

Çfarë thonë yjet për shenjën: Bricjapi

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Nëse doni që gjërat të shkojnë mirë me partnerin, duhet t’i shprehni më shumë ndjenjat sot. Edhe ata që kanë pasur mosmarrëveshje mund ta përmiresojnë situatën po shtuan dozat e komunikimit. Beqarët do e bëjnë shumë shpejt për vete personin që kanë pëlqyer prej kohësh. Situata financiare do fillojë të përmiresohet dalëngadalë.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Këtë jave, edhe pse mund te keni angazhime pafund, do gjeni hapësira te lira për te kaluar kohe me partnerin. Bashkëpunimi do forcohet dhe ndjenjat do shprehen me shume se me pare. Beqaret nuk duhet te presin qe dashuria t'iu bjere nga qielli, por duhet te shfrytëzojnë çdo rast qe do iu jepet për njohje te reja. Ne planin financiar ka rrezik t'iu dalin vështirësi e probleme te njëpasnjëshme. Nuk do arrini dot t'i kryeni as shpenzimet e planifikuara. Imuniteti nuk do jete ne gjendjen me te mire kësaj jave dhe shpesh do ndiheni pa fuqi e do keni dhimbje trupi. Ne pune do i kaloni një e nga një te gjitha vështirësitë dhe deri ditën e premte do arrini atje ku keni dashur. Edhe jeta familjare do jete e mire.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Jeta sociale do të jetë në plan të parë në fillim të muajit. Është një periudhë e mirë për të nisur pushimet, qoftë edhe një udhëtim të shkurtër. Përsa i përket marrëdhënieve familjare, qershori do të jetë një periudhë pak e pazakontë. Nga një anë do të shfaqni emocione spontane, gjë që zakonisht e keni të vështirë ta bëni, nga ana tjetër do të keni momente acarimi dhe nervozizmi. Kujdes në fund të muajit, kur ndonjë mosmarrëveshje mund t’ju prishë harmoninë. Mos u tregoni agresiv! Dashuria Muaji Qershor për Bicjapin do të jetë i përqëndruar tek sensualiteti. Shtëpia e Venusit në Bricjap do të sjellë fat në dashuri, ndaj ju do të lëvizni çdo gur të mundshëm për të filluar një marrëdhënie të re ose nëse jeni në një marrëdhënie do të fokusoheni shumë tek partneri juaj. Puna Për sa i përket punës, muaji Qershor premton sukses, vlerësim të merituar dhe ëndrra të bëra realitet. Por edhe ankthi do të jetë i pranishëm për shenjën tuaj. Ju duhet të tregoheni të kujdesshëm, të keni një regjim të shëndetshëm, dhe të vizitoni mjekun sa më shpejt të jetë e mundur nëse shikoni që diçka nuk po shkon mirë me ju.

Viti i kthesës së madhe ka mbërritur! Sukseset do të ndjekin njëri-tjetrin. Saturni dhe Plutoni do të jenë në shenjën tuaj. Ky pozicionim do t’ju ndihmojë të arrini pikësynimet dhe objektivat në çdo sferë. Mos hiqni dorë prej asgjëje në emër të suksesit, por mos harroni kurrë humanizmin, empatinë dhe solidaritetin! Kështu, përpos suksesit financiar, do të fitoni diçka edhe më të vyer: respektin dhe vlerësimin e atyre që ju rrethojnë. Në aspektin profesional, viti 2018 do të jetë viti i arritjeve dhe kurorëzimit me sukses të përpjekjeve. Çfarë ju mundonte deri tani, miq të Bricjapit? Përgjigjja do të vijë njëzëri: do të keni resurse më të mëdha financiare. Pozicionimi i Jupiterit deri në nëntor do t’ju mundësojë vënien në zbatim të ujdive me leverdi, shtimin e të ardhurave, marrjen e shpërblimeve shtesë apo gjetjen e ndonjë vendi pune të lakmuar. Angazhimi juaj do të jetë i vazhdueshëm dhe frytet do të jenë tejet të volitshme gjatë gjithë vitit. Në aspektin sentimental, ju presin surpriza mjaft të këndshme gjatë këtij viti kaq të bukur. Do të ndiheni të sigurt në vetvete dhe do t’i kërkoni partnerit pa asnjë problem gjithçka që dëshironi. Arritje në sferën e ndjenjave dhe qëndrueshmëria emocionale do t’ju shoqërojnë gjatë gjithë vitit. Nëse jeni beqarë, është një periudhë e shkëlqyer për të shtuar besimin në aftësitë tuaja joshëse. Edhe flirtet do të jenë të mrekullueshme, sidomos në periudhën maj-nëntor, një periudhë befasuese dhe magjike në shumë aspekte. Në aspektin e shëndetit, do të ndiheni mirë, mbase sepse rrethanat do të paraqiten të favorshme. Jo vetëm të fortë dhe të shëndetshëm fizikisht, por edhe të qetë në pikëpamjen emocionale, më të gëzuar dhe më të prirë për të buzëqeshur. Do të jetë gëzim i madh për ata që do t’ju shohin të çeleni. Vetëm një këshillë, në periudhën maj-nëntor, nëse jeni në moshë, shtatzënia duhet parë si një mundësi konkrete.

Surpriza të këndshme ju presin gjatë 2018-ës! Do të ndiheni të sigurt dhe do t’i kërkoni pa probleme partnerit atë qëdoni. Stabiliteti emotivdo t’ju shoqërojë përgjatë gjithë vitit. Nëse jeni beqar/e kjo do të jetë një periudhë e bukur për të fituar vetëbesimin dhe rifituar potencialin sensual. Flirtet do të jenë të mrekullueshme, sidomos nga maji në nëntor, një periudhë kohore që gati gati do t’ju duket magjike!

Vit arritjesh, konfirmimesh, impenjimesh që do të përmbyllen me sukses. Çfarë ju mungon Bricjapë? Përgjigjen do ta keni gati: Më shumë të ardhura. Me Jupiterin tek Akrepi deri në nëntor do të keni mundësi të siguroni të ardhura të mira, të arrini sukses në biznes, të merrni bonus, ose të gjeni një punë mirë të paguar. 2018 do të jetë një vit me plot avantazhe për ju!

Do të ndiheni mirë, sepse rrota e fatit do të jetë në anën tuaj. Do të jeni plot shëndet, por edhe të qetë dhe plot humor. Do të rilindni. Nëse doni të zgjeroni familjen periudha maj-nëntor është perfekte.