Dashi

Çfarë thonë yjet për shenjën: Dashi

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Për shkak të nervozizmit tuaj mund të lindin konflikte dhe mosmarrëveshje të shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni në asnjë pikë dhe kjo do e përkeqësojë situatën. Beqarët duhet të presin edhe pak kohë për personin ideal. Dita e sotme nuk është e duhura. Financat do jenë pika juaj më e dobët. Nuk do arrini dot t’i mbani ato të stabilizuara sepse do shpenzoni pa masë.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Gjatë kësaj jave do kërkoni me shumë te merrni sesa te jepni ju te dashuruarit. Nuk do keni një marrëdhënie shumë te qëndrueshme me partnerin dhe ne disa momente mund të thoni edhe fjalë të gabuara. Ne fakt gabimet me te mëdha do i bëni ju, por nuk do i pranoni. Jeta e beqarëve ka rrezik të ndërlikohet edhe me shumë. Ata do joshin persona qe janë te zënë dhe do kenë konflikte te forta me te tretë. Sektori i financave do jete përgjithësisht i mbrojtur, megjithatë po kursyet do dilni edhe me te fituar. Shëndeti duhet pasur me nen kujdes. Beni kontrolle për çdo shqetësim qe do ndieni. Ne pune projektet do rrjedhin natyrshëm dhe nuk do ndiheni nen trysni. Jeta familjare ka për te qene e tensionuar.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Qershori është një muaj shumë kërkues për këtë shenjë horoskopi, veçanërisht kur bëhet fjalë për sistemin nervor. Duhet të ballafaqoheni me shumë presion, dhe kjo do t’ju lodhë, irritojë dhe disbalancojë. Gjithashtu, Marsi, sundimtari i Dashit, bën një skuadër me Jupiterin, i cili më tej ju predispozon drejt disa çrregullimeve. Kështu që ju duhet të tregoheni të kujdesshëm gjatë muajit Qershor. Dashuria Ky muaj do t’ju bëjë shumë romantik, por zgjedhjet tuaja emocionale do të influencohen nga faktorët ekonomik. Nga ana tjetër, Qershori e bën komunikimin më të lehtë për ju dhe sjell një tërheqje ndaj njerëzve që janë në të njëjtin nivel si ju, me të cilët ndani mendime apo interesa të përbashkëta. Puna Shtëpia dhe pronat (përfshirë makinat) do të jenë në qendër të vemendjes tuaj duke shpenzuar me to shumë energji. Ndoshta ju do të ndryshoni shtëpi ose do ta ridekoroni atë.

Viti 2018 do të kërkojë prej jush që të veproni me maturi dhe të rishikoni busullën e brendshme të orientimit, sepse është një periudhë ndryshimesh të mëdha në disa sfera që do të shpërblehen më së miri në fund të vitit. Në aspektin profesional, ju të lindurit në shenjën e Dashit keni hedhur hapa të mëdha përpara dhe keni arritur objektiva të rëndësishme. Tashmë duhet t’i mbroni arritjet tuaja nga konkurrenca, nga paqëndrueshmëria vetjake, por edhe nga polemikat. Mund të hasni persona konfliktualë që bëni mirë t’i shmangni. Në fundvit, Jupiteri dhe Shigjetari do t’ju sjellin rezultate të shkëlqyera në sferën financiare. Në aspektin sentimental, dashuria do të jetë e paparashikueshme. Do të jetë një vit plot ndjenjë për ju miq të shenjës së Dashit. Urani në shenjë ka sjellë surpriza pozitive, por edhe ndodhi të pakëndshme. Planeti i risive do të largohet nga shenja juaj, por do të lërë brenda jush shpirtin e lirë, respektin për veten, dëshirat të zjarrta dhe ndjesitë e thella, si edhe qëndrueshmërinë emocionale. Pikërisht këto arritje do të vihen në provë nga Plutoni dhe Saturni dhe do t’ju duhet t’i mbroni me mendjemprehtësi. Në aspektin e shëndetit, viti nuk paraqitet problematik, por duhet të bëni kujdes me disa shqetësime të vogla dhe ta trajtoni me respektin që meriton trupin tuaj. Mos e lodhni veten fizikisht dhe sidomos mos e mbingarkoni trurin me mendësi negative. Me pak fjalë, ruani ekuilibrin fizik dhe psikologjik dhe përkushtojuni mirëqenies suaj.

Në 2018, dashuria do të jetë e paparashikueshme. Pra prisni të papriturën. Ky do të jetë një vit impenjues. Urani që ndodhet në shenjën tuaj do t’ju sjellë nga të gjitha, gjëra të mira, por edhe nga ato që s’do t’ju pëlqejnë. Planeti i ndryshimeve dhe të rejavepo ju lë, por shpirti juaj i lirë, intuita për të respektuar veten tuaj, ndjenjat dhe dëshirat tuaj do të mbeten. Pikërisht këto arritje tuajat do t’i vënë në provë Plutoni dhe Saturni. Mbrojini, por me kujdes!

Nëse hidhni vështrimin pas, nuk keni sesi mos të pranoni sa rrugë të gjatë keni bërë. Në përgjithësi keni bërë hapa përpara, qoftë edhe një të vetëm… Tani duhet të mbroni arritjet tuaja. Rreziku i vërtetë do të jetë të përballeni me një person që më mirë do ishte ta evitonit. Ka shumë mënyra për t’iu shmangur konfliktit. Në fund të vitit, Jupiteri tek Shigjetari do t’ju sjellë të ardhura shumë të mira.

Duhet të tregoni kujdes me gjërat e vogla, të respektoni energjitë dhe trupin tuaj. Ashtu siç kujdeseni për higjenën e trupit, duhet të kujdeseni për emocionet tuaja. Pushimet, gjatë të cilave do të relaksoni veten tuaj dhe nuk do të mendoni për gjërat e tjera, ju bëjnë shumë mirë.