Demi

Çfarë thonë yjet për shenjën: Demi

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Mos u tregoni shumë dominues sot në jetën tuaj në çift sepse kjo mund te nxisë debate me partnerin. Të dy jeni të barabartë dhe keni të drejtë të shpreheni ashtu si mendoni. Beqarët duhet të bëjnë më tepër durim nëse duan të gjejnë një person me të vërtetë interesant. Financat do marrin drejtimin e duhur. Po vazhduat kështu shumë shpejt do keni përmirësime të mëdha.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Do ndiheni me se miri pranë partnerit tuaj këtë jave dhe do bëni me te gjithçka qe do ju pëlqejë. Te dy do keni mendimet e njëjta dhe do qëndroni me tepër bashke. Beqaret nuk do kënaqen shume me takimet qe do realizojnë dhe kjo do beje qe ata shpesh te mbyllen ne vetvete. Sektori i financave do ndikohet negativisht nga yjet. Gjendja nuk do jete shume e mire kështu qe shmangni investimet e mëdha. Shëndeti do jete i shkëlqyer. Nuk do ju mungoje asnjë dite energjia. Ne pune mund te dalin here pas here edhe pengesa, por ne përgjithësi gjithçka do ece mire dhe do i arrini objektivat qe i keni vene vetes. As jeta familjare nuk do ketë probleme.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Përgjegjësitë gjatë këtij muaji do të rriten, por meqënëse Mërkuri, sundimtari i shtëpisë së parave të Demit, qëndron në shenjën e Dashit dhe në fund fati do të jetë në anën tuaj. Do të jetë një muaj në të cilin udhëtimet do të jenë veçanërisht të rëndësishme për jetën personale me partnerin tuaj. Dashuria Këtë muaj dashuria është në favorin tuaj. Nëse jeni në një marrëdhënie, ajo do të shkojë edhe më mirë, dhe nëse nuk jeni, atëherë ka shumë mundësi që ju të gjeni dashurinë e vërtetë. Puna Qershori vjen me aksione të rëndësishme financiare. Aksi i cili qëndron mbi financat tuaja këtë muaj, aktivizohet nga Dielli, Mërkuri dhe Saturni. Ju jeni gati të investoni kur është fjala për biznes, për rritjen e të ardhurave apo zgjidhjen e disa çështjeve.

Është një vit eksperimentesh, ndryshimesh dhe konkretizimi planesh. Gjatë vitit 2018 do të jeni më luftarakë dhe praktikë se kurrë, madje deri në atë pikë sa mund të dukeni cinikë. Në aspektin profesional, ndryshimet më të mëdha do të vihen re gjatë periudhës maj-nëntor dhe do të vijojnë për disa vite. Saturni në shenjë garanton suksese afatgjata. Do t’ju jepen mundësi për të ecur përpara, për t’u ngritur në detyrë, apo për të shtuar klientelën në mënyrë të ndjeshme, nëse merreni me biznes. Duke qenë se Jupiteri është në jo të favorshëm duhet të bëni kujdes me administrimin e parasë dhe me procedurat burokratike. Në aspektin sentimental, do t’ju krijohet ndjesia sikur keni arritur ta perceptoni qartë atë që dëshironi. Kjo ndjesi do t’ju shoqërojë për një pjesë të mirë të vitit. Do të keni pikësynime të qarta dhe do të keni çdo mundësi për t’i realizuar ato. Por viti 2018 sjell me vete diçka të papritur, një histori dashurie me një person që s’jua priste kurrë mendja, një zhgënjim shpirtëror, apo një shtatzëni të mundshme. Mbase edhe një martesë, bashkëjetesë, apo një zgjedhje që do t’ju ndryshojë të ardhmen. Do të jetë një vit i paharrueshëm. Në aspektin e shëndetit, do të gëzoni shëndet të plotë dhe do të mposhtni një problem të hershëm që mendonit se tashmë ishte kthyer në kronik. Këtë vit do t’i kushtoni rëndësi tonifikimit të muskujve dhe elasticitetit të lëkurës. Do t’i kushtoni shumë rëndësi të ushqyerit, por bëni kujdes të mos e tejkaloni masën dhe kufizoni sasinë e konsumit.

Në dashuri do të besoni se keni arritur qartësinë më të madhe përsa i përket gjërave që dëshironi. Në pjesën më të madhe të vitit do të ndiheni kështu; e dini çfarë doni dhe çfarë duhet të bëni për t’i realizuar. Por të papriturat do të jenë duke ju pritur; një dashuri e papritur me një person që nuk iu ka shkuar kurrë në mendje, një zhgënjim apo një shtatzani. Pse jo një martesë, një bashkëjetesë, një zgjedhje që do të ndryshojë të ardhmen tuaj. Do të jetë një vit për t’u mbajtur mend.

Saturni do t’ju garantojë arritje afatgjata. Mund të ecni përpara në karrierë, të realizoni një objektiv të madh apo të shtoni klientelën. Jupiterin e keni kundër, prandaj kujdes me administrimin e të ardhurave dhe burokracitë. Nëse shpresoni një ndryshim drastik, Urani tek Demi ngamaji nënëntor mund t’ju sjellë të rejat që prisnit.

Do të jetë vit shumë i mirë për të tonifikuar trupin. Shëndeti juaj është shumë i mirë dhe mund t’ia dilni të shëroni një shqetësim të hershëm, që mendonit se ishte kthyer në kronik. Tregoni kujdes me ushqimin, hani në mënyrë të moderuar!