Luani

Çfarë thonë yjet për shenjën: Luani

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Pas disa ditëve jo shumë të përshtatshme për jetën në çift sot do arrini të vendosni komunikimin me partnerin. Do i kushtoni më shumë kohë atij dhe do ndiheni më mirë. Beqarët do jenë tërheqës. Do arrini të bëni për vete cilindo që do iu pëlqejë. Mjedisi planetar do i influencojë pozitivisht financat. Ju do jeni më të qartë për ato që duhet të bëni.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Lidhja mes jush dhe atij qe keni ne krah do jete e shkëlqyer këtë jave. Secili do luaje rolin qe i takon dhe do mundohet ta beje çdo moment sa me emocionues. Ditët e fundit kanë për të qene edhe me harmoniket. Beqaret nuk duhet te ngurrojnë t'i shprehin ndjenjat e tyre sepse po ngurruan për shume kohe kane pe t'i humbur mundësitë e mira. Ne planin financiar do ju dalin vështirësi here pas here, por ne përgjithësi gjendja do mbetet e mire. Shëndetin duhet ta keni gjithë kohës ne vëmendje pasi nuk do jete aspak i mire. Ne pune do jeni me te motivuar dhe keni për te pasur goxha arritje. Shume do ju kenë zili, por nuk do ja dalin dot t'iu pengojnë. Familja do jete gjithë kohës e qete.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Në përgjithësi, Qershori do të jetë një muaj i mirë sepse Dielli do të kalojë pranë shenjës tuaj. Tensionet në jetën familjare mund të shkaktohen nga të papriturat, ndërsa në jetën shoqërore mund të keni qejfmbetje me miqtë. Por në qershor ju presin edhe gjëra të bukura që lidhen me ndonjë telefonatë të papritur ose situata që mund të kthejnë për mbarë. Dashuria Jeta e dashurisë të njerëzve të kësaj shenje gjatë muajit Qershor mund të jetë e mbushur me kontradikta, mospërputhje, pengesa ose vonesa, ose mund të ndiheni sikur gjysma juaj më e mirë nuk ju kupton, është e largët dhe kështu me radhë. Puna Muaji Qershor do të jetë një muaj i mirë për jetën profesionale. Venusi është në shtëpinë e karrierës së shenjës tuaj, duke zbutur rrugën drejt suksesit, që duket se vjen veçanërisht përmes fatit, lidhjeve apo hijeshisë personale, por gjithashtu mund të jetë për shkak të talenteve tuaja ose se sa të pasionuar jeni për atë që punoni.

Edhe pse në dukje të egër, thellë brenda vetes jeni shpirtbutë dhe bujarë. Karakteri juaj i guximshëm do të dalë në pah edhe gjatë vitit 2018. Ruajeni veten nga reagimet impulsive! Viti nuk paraqitet problematik, mjafton të tregoheni të matur dhe të mos i kaloni caqet. Nëse e ndiqni këtë rregull, fundi i vitit do të sjellë arritje të rëndësishme. Aspekti profesional do të jetë thembra e Akilit këtë vit për të lindurit në shenjën e Luanit. Urani në shenjën e Demit do t’ju shtyjë të entuziazmoheni së tepërmi, ndërkohë që do të ishte mirë t’i shikonit me vëmendje situatat për të ruajtur rezultatet e arritura. Pra, për sa i përket punës, viti 2018 do të jetë pozitiv, nëse tregoheni të kujdesshëm për të mos bërë zgjedhje të gabuara. Prej nëntorit, pozicioni i Uranit dhe Shigjetarit do t’ju nxisë të arrini majat. Në aspektin sentimental, surprizat nuk kanë të sosur. Situata varet nga ndryshimet e përmuajshme, por tabloja e përgjithshme paraqitet pozitive. Do t’i përkushtoheni realizimit të dëshirave dhe ëndrrave tuaja. Po ashtu do të përballeni me risi që mund të ndryshojnë planet tuaja. Megjithatë, në sferën e dashurisë, kjo gjë i shton edhe më tepër emocionet. Viti 2018 do të përmbyllet shkëlqyeshëm për sa i përket ndjenjave. Në aspektin e shëndetit, situata paraqitet mjaft e mirë, mjafton të mos e teproni me ushqimet jo të shëndetshme. Ndaj, ruani kontrollin dhe shmangni përdorimin pa kriter e yndyrave, sheqerit dhe pijeve alkoolike. Kështu, do t’i vinit në ndihmë mëlçisë dhe analizat e gjakut do t’ju dilnin si mos më mirë.

Me Uranin tek Dashi, më pas tek Demi dhe Jupiterin tek Shigjetari, surprizat nuk do të mungojnë në zemrën tuaj. Shumë gjëra do të varen nga kalimet yjore mujore, por në tërësi do të jetoni një vit pozitiv. Do të impenjoheni për të realizuar ëndrrat dhe dëshirat apo për të pritur një surprizë të papritur, pasi fati mund të ndryshojë planet tuaja. 2018 do të mbyllet vërtet mirë për ju, Luanë.

Jupiteri tek Akrepi, të cilit i shtohen edhe të papriturat që sjell Urani tek Demi, do t’ju shqetësojnë gjatë vitit. Do t’ju bëjnë të entuziazmoheni shpejt, ndërkohë që duhet ta vlerësoni me kujdes situatën, për të ruajtur rezultatet e arritura deri tani. Nëse do të tregoni kujdes për të mos bërë zgjedhjet e gabuara, 2018 do të jetë vit pozitiv për ju. Një vit i mirë për të ruajtur arritjet e realizuara, por jo për të nisur projekte të reja. Nga nëntori, Urani tek Dashi dhe Jupiteri tek Shigjetari do t’ju ndihmojnë të zgjeroni kufinjtë tuaj dhe të synoni për më lart.

Nëse do të bëni kujdes me ushqimin, 2018 do të jetë vit pozitiv për shëndetin. Mos ekzagjeroni me yndyrnat, sheqerin dhe alkoolin. Mëlçia juaj do të jetë më mirë, ndërsa analizat e gjakut do ju dalin ok!