Peshqit

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshqit

Horoskopi Ditor

20 Shkurt 2019

Jeni shumë të përqendruar, ndaj bëni mirë që të rigjeni ekuilibrin. Për ata që janë vetëm, këshillohet që të ndjekin instinktin. Në punë, do të përfshiheni në një situatë të cilën do e keni të vështirë që ta menaxhoni vetëm. Ndoshta ka ardhur momenti që të kërkoni ndihmë.

Horoskopi Javor

18 Shkurt - 24 Shkurt 2019

Dashuria: Java e harmonishme për ndjenjat, do të ketë momente të këndshme në dashuri dhe beqarët do të jenë në gjendje të joshin me një buzëqeshje të thjeshtë. Marrëdhënie të shkëlqyera me miqtë, por mos u shqetësoni sot dëshironi të kërkoni me çdo kusht një justifikim për një gabim që keni vuajtur kohët e fundit. Fundjava premtom relaksim për ata që janë në çifte, mund të ketë një mundësi për të marrë një udhëtim me ata që e doni. Puna: Një qëndrim shumë i lehtë mund të shpërndajë përpjekjet e bëra për të rikuperuar një bashkëpunim. Mirë, megjithatë, ditët e të enjtes dhe të premtes për të vazhduar projektet, edhe pse disa të këqija mund të vendosin shkopinj në rrota.

Horoskopi Mujor

Shkurt 2019

Gjatë këtij muaji shumica e te afërmve nuk do arrije t’iu kuptoje dot. Do jeni te ftohte dhe do e mbani gjithçka për vete. Për shëndet me te mire duhet te tregoheni pak me te kujdesshëm nëse punoni para kompjuterit dhe bëni një jete sedentare. Dashuria Ju qe keni një lidhje mundet te mos përjetoni ndjesitë e shumëpritura. Partneri do ju akuzoje për ftohtësi dhe mungese vëmendjeje. Mendohuni dhe ndryshoni mënyrën e te sjellit nëse nuk doni qe ai t’iu largohet. Beqareve ka shume mundësi t’iu ndodhe një takim i bukur nga mesi i muajit. Ne fakt personi ne fjale do jete një shok fëmijërie, por qe prej vitesh nuk e kishin takuar me. Puna Sektori financiar nuk do ketë asnjë lloj rreziku për probleme. Ne pune duhet t’i analizoni gjerat me shume kujdes para se te veproni sepse kështu keni për ta pasur gjithçka shume me te lehte.

Të lindurit nën shenjën e Peshqit, para jush është një vit në të cilin do të përpiqeni të realizoni pritshmëritë tuaja lidhur me familjen tuaj. Ju do të investoni shumë energji në planet tuaja familjare për një shtëpi të re apo rindërtimin e asaj që tashmë e keni. Disa nga përfaqësuesit e kësaj shenje do të krijojnë një familje të re ose do të kujtojnë vitin 2019 me një tjetër ngjarje fatale familjare. Viti 2019 do t’ju sjellë raste të ndryshme për përfitime financiare. Sidoqoftë, ka shumë shpenzime, veçanërisht për ata që kanë një djalë ose një nip. Një numër i madh i grave do të mbështeten në të ardhura më të mira nga partneri i tyre, por kjo nuk do të thotë që ju nuk do të punoni. Në këtë vit, merrni çdo biznes të ri ose propozim të biznesit me kujdes. Jo gjithçka do të jetë aq e mrekullueshme sa duket fillimisht. Mos u nxitoni me zgjidhje për një punë të re që lidhet me transportin, udhëtimin (zhvendosjen në një vend tjetër) ose lidhur me mjetet e komunikimit. Në punën tuaj, shmangni situatat e komentet e pandershme, intrigat dhe përpiquni të provoni profesionalizmin tuaj, të mos komentoni gabimet e të tjerëve. Gjatë vitit ju do të gëzoni ngjarje të ndryshme që lidhen me të afërmit (kryesisht meshkuj). Shëndeti i një babai ose i një të afërmi të babait do të jetë një shqetësim serioz. Jeta juaj e dashurisë do të kaloj në një stad tjetër. Një ngjarje e veçantë që lidhet me të ardhmen e një gruaje nga familja juaj, e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të mbahet gjatë vitit. Ngjarjet e padëshiruara do të lidhen me ndarjet e ndryshme të jetës në familje ose në familjen tuaj të të afërmve. Viti 2019 do të jetë kompleks sa i përket marrëdhënieve tuaja të jashtme ose udhëtimit jashtë vendit. Do të ketë probleme ose konflikte me njerëzit përtej kufijve. Ky vit, megjithatë, sjell fat të mirë dhe një shans të ri, domethënë përmes njerëzve që jetojnë dhe punojnë jashtë vendit. Këtë vit, ju do të ndryshoni gjendjet, preferencat ose aktivitetet tuaja publike ose politike. Diçka e re do të shfaqet, gjë që do të lë përshtypje shumë më tepër, ose me entuziazëm do të merrni pjesë në ngjarje të reja (sidomos me një qëllim bamirës apo paqedashës). Një situatë stresuese me një mikeshë do të jetë shkak i momenteve të tensionuara dhe përvojave emocionale. Disa nga surprizat në 2019-ën do të lidhen me udhëtimin e papritur, duke ndryshuar vendbanim ose duke qëndruar në një vend tjetër për një periudhë të caktuar kohe. Në vitin 2019, personat nën moshën 35 vjeç do të përjetojnë ngjarje të rëndësishme në lidhje me arsimin, stabilizimin financiar, punën më të paguar, ose një karrierë prestigjioze.

Me Neptunin në anën tuaj gjatë gjithë vitit, edhe në vitin 2019 ju mund të bini në dashuri me një person të ndryshëm çdo ditë. A nuk është koha që të bini në dashuri me veten? Jupiteri do të sjellë keqkuptime në jetën në çift, të lindur nga fakti se ju nuk do të jeni në gjendje të gjeni një kompromis të drejtë midis karrierës dhe jetës emocionale. Miqtë e tu do t’ju japin këshilla më të mira. Venusi do t’ju japë mundësinë të takoni njerëz të rinj në muajt prill, korrik dhe tetor.

Me Jupiterin kundër jush deri ditët e para të dhjetorit, viti 2019 doi jetë një vit në të cilin puna juaj kryesore është të gjeni besimin në aftësitë tuaja. Një disfatë në punë mund t’ju demotivojë ose mund të ndiheni të detyruar të pranoni një punë që është më poshtë se aftësitë tuaja. Saturni do bëjë të takoni njerëz ekspertë, që do dinë t’ju japin këshilla të mençura. Urani do sjellë mungesë stabiliteti për financat në muajt janar dhe shkurt: mbahuni fort!

Do t’i përkushtoheni vetes tuaj përgjatë muajit mars. Do ta shihni veten duke ndryshuar gjëra të cilat i mendonit të pandryshueshme.