Renditja e shenjave më xheloze

Xhelozia është një gjë e çuditshme, një emocion i pa sigurisë dhe një ndjenjë shumë komplekse. Ka raste kur dikush tjetër është më i mirë në diçka ose ka diçka që ne e dëshirojmë, dhe ne jemi të mbushur me një zili që mund ta quajmë xhelozi.

Më poshtë është lista e shenjave të horoskopit nga ato më xheloze deri te ato më pak xheloze:

 1. Akrepi
  Akrepat janë më xhelozët nga të gjitha shenjat e horoskopit. Ata nuk kanë shumë tendencë t’i besojnë të tjerëve, duke i bërë që ata të krijojnë më shumë paragjykime dhe mendime të rrejshme, duke krijuar kështu në veten e tyre një xhelozi të pastër.
 2. Gaforrja
  Gaforret gjithashtu kanë xhelozi të madhe por kanë talent ta fshehin atë, dhe nga të gjitha shenjat e horoskopit dinë ta fshehin më së miri.
 3. Luani
  Akrepat Luanët pa dyshim janë shenjat më të dashura dhe të pasionuar ndaj shenjave të tjera. Por xhelozia e tyre shfaqet kur partneri i tyre i kushton vëmendje dikujt ose diçkaje tjetër.
 4. Virgjëresha
 5. Dashi
 6. Demi
 7. Bricjapi
 8. Peshorja
 9. Shigjetari
 10. Ujori
 11. Peshqit
 12. Binjakët

Artikuj të tjerë