Akrepi

Çfarë thonë yjet për shenjën: Akrepi

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Sot do bëni çmpos që ta mbani të ndezur pasionin në çift. Do e përkëdhelni partnerin pa pushim dhe do tregoheni të gatshem t’ia plotesoni çdo dëshirë. Lum ai që iu ka në krah. Beqarët edhe pse kanë kohë që kërkojnë dashurinë nuk do e gjejnë as sot. Nëse shpenzoni pa masë, situata financiare do ketë tronditje të mëdha. Shmangni momentet kritike që mund t’iu kushtojnë shtrenjt.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Nëse keni kritika bëjani drejtpërdrejt partnerit tuaj dhe mos e mbani ne ankth. Çdo gjë mund te zgjidhet nëse ekziston dëshira e mire dhe nëse secili pranon gabimet e veta. Beqaret do jene te paqëndrueshëm ne mendime dhe ka rrezik te hedhin hapa te gabuara vetëm e vetëm për te mos qëndruar me vetëm. Financat do jene me ulje dhe ngritje gjate gjithë kohës. Po bëtë gabime keni për te pasur probleme serioze edhe me vone. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, përveç shenjave te lodhjes qe do ndihen ne dite te caktuara. Ne pune do ju bëhen propozime qe nuk duhet t'i humbisni për asnjë lloj arsyeje. Prej tyre jeta juaj do ndryshoje njëherë e përgjithmonë për mire. Jeta familjare do ketë disa vështirësi te vogla.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Grinta juaj këtë muaj do t’i lërë të gjithë pa fjalë. Do të keni përherë gati përgjigjen e duhur, për çfarëdo lloj situate; nëse dikush do të përpiqet t’ju pengojë me ironinë tuaj do t’i tregoni vendin. Gjithsesi përmbahuni. Nëse do tregoheni shumë agresivë, kjo gjë mund të shkaktojë keqkuptime, sidomos në familje ose me partnerin. Qershori do të mbyllet me të reja interesante, ndoshta një udhëtim, ose do të njihni njerëz të këndshëm. Dashuria Muaji Qershor premton për Akrepin fat në dashuri. Ju do të keni shumë për të dhënë dhe gjithashtu do të merrni vëmendjen që ju ka takuar prej kohësh. Reagimet intime do të jenë më të kënaqshme dhe më në harmoni. Gjatë këtij muaji do të shikoni cilësitë më të mira të partnerit dhe do të shijoni shumë kohën me të. Dhe nëse ju jeni single, ju mund të jeni me fat mjaftueshëm sa të takoni dikë që do e dashuroni me shikim të parë. Puna Një zonë tjetër aktive do të jetë dhe ajo e parave. Me Diellin dhe Mërkurin në shtëpinë e 8 të Akrepit, biznesi juaj dhe instiktet e investimit do të jenë favorizues, të ardhura ekstra do të vijnë në rrugën tuaj dhe kontaktet me institutet financiare (bankat, sigurimet) do të jenë të frekuentueshme nga ju.

Një vit përfitimesh të mëdha materiale dhe afektive. Jeni gati, miq të Akrepit? Viti 2018 do t’ju rezervojë një vend në rreshtin e parë në shfaqjen e madhe të jetës. Fushën mund ta zgjidhni sipas dëshirës: lumturisë në dashuri, suksesit në punë, financave në rimëkëmbje, shëndetit të plotë apo harmonisë familjare. Do të ecni të sigurt në rrugën e ndërmarrë, të bindur në zgjedhjet e veprimet tuaja. Në aspektin profesional, Jupiteri dhe Saturni në pozicion të favorshëm, do t’ju sjellin një vit 2018 të mrekullueshëm për sa i përket punës. Përgatituni për revanshin e madh, për t’u treguar të tjerëve se me ç’brumë jeni gatuar, se vetëm ju mund të dilni nga një situatë e vështirë dhe të ecni përpara me gjithë fuqinë. Vendimet që do të merrni do të jenë të volitshme dhe do t’ju garantojnë stabilitet dhe fitimi të majme. Nuk do të keni të ndalur, edhe pse në mesin e vitit do të hasni disa të papritura. Në aspektin sentimental, do të jetë një vit i lumtur, një vit raportesh të konsoliduara, ku ju do të jeni protagonistët kryesorë. Ndonjëri prej jush mund të marrë një vendim të rëndësishëm, qoftë edhe të përhershëm. Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme, do të kaloni një periudhë bashkëveprimi si asnjëherë më parë dhe do të gjeni lumturinë edhe në rutinën e përditshme. Nëse jeni beqarë, këtë vit ju presin surpriza të pafundme. Urani trazovaç do të nxisë kthesa drastike. Në aspektin e shëndetit, forca juaj e brendshme do të shoqërohet edhe me rezistencë fizike. Do të ndiheni energjikë, të gatshëm të përballoni angazhimet e përditshme pa mundim dhe pa rënë pre e stresit që shpeshherë i infekton të gjithë. Do të jeni shëndoshë e mirë dhe kjo do të duket qartë. Kujdes se mos shtoni peshë!

Një vit i lumtur, një dashuri e fortë; do të ndiheni protagonist në marrëdhënien tuaj. Disa prej jush do të marrin një vendim të rëndësishëm që do të zgjasë përgjithmonë. Nëse jeni të përfshirë në një histori stabël do të përjetoni një periudhë shumë të bukur, do ta gjeni lumturinë edhe në gjërat e vogla dhe të parëndësishme të përditshmërisë. Nëse jeni beqarë, hidhuni në sulm. Ky vit ju rezervon surpriza pa mbarim! Urani, nga maji në nëntor, do t’ju garantojë situata të forta.

Me Jupiterin tek Akrepi dhe Saturnin në anën tuaj, 2018 do të jetë një vit i shkëlqyer për punën. Përgatituni për rezultate pozitive, tregoni aftësitë tuaja, zgjidhni situata të komplikuara. Vendimet që do të merrni këtë vit do të jenë pozitive dhe ju garantojnë stabilitet dhe shumë të ardhura. Nuk do të ndaleni dhe do të hidhni hapa plot siguri përpara.

Forca juaj e brendshme do të shoqërohet nga rezistenca fizike dhe forma e mirë. Do të ndiheni plot energji, për të përballuar impenjimet e përditshme dhe për të mos u prekur nga stresi. Kujdes mos shëndosheni!