Horoskopi Javor

2 Gusht - 8 Gusht 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Kjo jave ka për te qene shume e thjeshte për juve qe keni një lidhje. Ne çdo moment do merreni vesh me njeri-tjetrin dhe mund te merrni vendimet qe keni ëndërruar. Komunikimi do jete përherë i ngrohte. Beqaret do kenë konkurrence te forte dhe ka rrezik te mos arrijnë dot ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Nuk do jene shume te shkathet dhe kjo do i penalizoje. Ne planin financiar keni për te pasur here pas here vështirësi, megjithatë duhet te mos dorëzoheni. Edhe shëndeti do jete disa shqetësime te vogla sidomos nga fshikëza e urinës ose nga melica. Mos lini asgjë pas dore. Ne pune do ju duhet me shume durim për te arritur atje ku keni dashur. Jeta familjare do ju mbështesë dhe do iu japë force.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Gjate kësaj jave do i besoni verbërisht partnerit tuaj, do kaloni çaste te ngrohta me te dhe mund te formalizoni marrëdhëniet e gjata. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te fillojnë edhe lidhje pasionante qe do ua ngrenë zemrën peshe. Ne planin financiar fati do jete me ju, kështu qe nuk do jete e nevojshme te ndërmerrni shume rreziqe për te pasur përmirësime. Lojërat e fatit është mire qe t’i shmangni. Gjendja shëndetësore nuk do jete aspak e keqe. Edhe ata qe kane pasur dhimbje barku, koke apo dhimbje këmbësh do jene me te qete. Ne pune do keni rezultate me te mira nëse keni një profesion te lire. Ata qe punojnë ne kompani private dhe varen nga te tjerët do kalojnë disa sfida. Familjareve duhet t’iu kushtoni me shume

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Jave e mbushur me probleme dhe me skena xhelozie do jete kjo për gjithë ata qe janë ne një lidhje. Duhet te ndryshoni me patjetër sjellje nëse nuk doni qe shume shpejt te vije edhe fundi për ju. Beqaret duhet t’i gjykojnë gjerat mire para se te hedhin hapa sepse ne te kundërt situata mund te bëjnë gabime te renda. Ne planin financiar është momenti ideal për te ndërmarrë edhe disa rreziqe ne mënyrë qe gjendja te përmirësohet. Po nuk e bëtë këtë jave nuk keni për ta bere kurrë me. Gjendja shëndetësore nuk ka për te qene aspak e keqe, përkundrazi do jeni me ne forme sidomos pas te martës. Ne pune yjet do kenë ndikim pozitiv. Do jeni këmbëngulës, pragmatike dhe te kujdesshëm. Jeta familjare do jete e këndshme.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Jave shume e qëndrueshme ka për te qene kjo për te dashuruarit. Do jeni shume me te logjikshëm dhe do bëni gjerat qe janë me te mira për te dyja palët. Ditën e mërkurë ose te enjte mund te merrni disa surpriza te këndshme. Beqaret do ndihen shume te lumtur pas një takimi qe do realizojnë te mërkurë. Për ta do ndryshoje gjithçka dhe buzëqeshja nuk do ju largohet asnjë moment. Ne planin financiar duhet te jeni te logjikshëm dhe ta pranoni ndihmën e miqve sepse vete nuk do ja dilni dot mbanë. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, por here pas here nuk do mungojnë shqetësimet e vogla. Ne pune do jeni shume te zotet dhe nuk do ndaleni derisa ta arrini atë qe dëshironi. Me familjaret çdo gjë do shkoje me se miri.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Nëse nuk doni qe te zhgënjeheni e te lëndoheni gjate kësaj jave, shmangni vendosjen e partnerit ne piedestal edhe sikur marrëdhënia me të te jete e shkëlqyer. Me mire realiste dhe te duruar sesa te nxituar. Gjithsesi duhet thënë se ne fundjave lidhja juaj do konsolidohet edhe me tepër. Beqaret do shkëlqejnë dhe do marrin propozime te njëpasnjëshme. Aq mire dhe aq te emocionuar do ndihen saqë nuk do dine çfarë te bëjnë. Financat duhet t’i keni me tepër ne vëmendje. Ne asnjë mënyrë mos bëni investime te mëdha sepse do keni probleme me pas. Gjendja shëndetësore here pas here do jete delikate. Mundohuni te merrni me shume vitamina e proteina si dhe te çlodheni me tepër. Ne pune do hidhni hapa goxha te rëndësishme. Ne familje duhet te respektoni disa rregulla.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Jave shume e paqëndrueshme dhe e mbushur me probleme serioze do jete kjo e martja për ata qe janë ne një lidhje. Do jeni te pamatur dhe do i thoni partnerit gjera shume te gabuara. Beqaret do gjejnë pretekste nga me te ndryshmet vetëm e vetëm qe te mos pranojnë ftesat qe do ju bëhen. Arsyeja? Ata do kenë frike nga ndryshmet. Ne planin financiar Urani do ju mbështesë tej mase dhe do ua ndriçoje mendimet. Do dini çfarë masash te merrni për ta pasur situatën nen kontroll. Shëndeti nuk do jete i keq. Po bëtë edhe pak masazh apo aktivitet fizik do ndiheni shume me ne forme. Ne pune Marsi do ju shtyje te luftoni me problemet qe do ju dalin dhe te mos ndaleni derisa t’ia dilni. Jeta familjare do jete shume e ngrohte.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Jave përgjithësisht e mire do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni kryesisht te qete dhe me humor te dyja palët kështu qe do mundoheni t’i shmangni debatet dhe problemet. Beqareve do ju ndodhin gjera pa plan, por qe do i bëjnë t’iu rrahe zemra shume me fort. Ne planin financiar do e keni shume te vështirë te veni ekonomi dhe kjo do sjelle goxha probleme. Mos mendoni se te afërmit do i keni gjithmonë pranë për t’iu nxjerre nga vështirësitë. Shëndeti do jete i kënaqshëm. Për fat edhe ata qe kane pasur shqetësime do jene me te qete. Ne pune do jeni kreative dhe do i konkretizoni disa nga planet qe keni bere. Ata qe punojnë ne fushën e ekonomisë mund te marrin edhe propozime interesante. Familja pa te reja.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Sado qe te mundoheni, këtë jave nuk do ta gjeni dot gjuhen e përbashkët me partnerin dhe do keni debate te zjarrta me te. Marrëdhënia ne çift do lere shume për te dëshiruar. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin shume rreziqe vetëm për ta ndryshuar statusin sepse jo gjithçka mund t’ia vleje dhe mund te lëndohen pamase. Financat do dobësohen goxha për shkak te taksave dhe faturave qe duhet te shlyeni. Edhe gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Mund te keni probleme me gjumin dhe dhimbje te forta muskujsh. Ata qe pine duhan duhet te bëjnë përpjekje ta lënë sa me pare. Ne pune do i arrini te gjitha objektivat qe do i vini vetes dhe do i habisni qe te gjithë. Me familjaret do jeni me te afërt dhe do diskutoni edhe për tema delikate.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Jeta juaj ne çift nuk do jete aq e mire sa ju e mendonit. Gjate gjithë javës do bëni skena xhelozie dhe partneri nuk do iu duroje dot. Po nuk u ndalet dhe po nuk u treguat realiste do e humbni atë njëherë e përgjithmonë. Beqaret nuk do kënaqen me njohjet qe do realizojnë dhe do preferojnë te presin ende kohe para se te hedhin hapa. Ne planin financiar duhet te jeni edhe me vigjilente sepse çdo gabim sado i vogël mund t’iu sjelle pasoja te renda të martën. Nëse një i afërm ofrohet t’iu ndihmoje mos e refuzoni. Gjendja shëndetësore do lere për te dëshiruar. Mund te keni shqetësime nga stomaku ose nga mëlçia. Ne pune duhet te jeni te bindur për hapat qe do hidhni para se te veproni. Familja do jete e qete.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Gjate kësaj jave do keni konflikte te njëpasnjëshme me partnerin dhe nuk do ndiheni aspak te qete si dikur. Te dy do jeni kokëfortë dhe nuk do pranoni te hapni rruge për asnjë arsye. Beqaret duhet te reflektojnë gjere e gjate para se te hedhin hapa sepse ne te kundërt do bëjnë gabime dhe do lëndohen. Ne planin financiar nuk do jeni te nxituar, përkundrazi do ecni me llogari dhe nuk do gaboni asnjë çast. Ne fund te javës situata do jete me e mire. Për shëndet me te mire nuk duhet te abuzoni me kafene, vajin apo me duhanin. Nga ana tjetër ushqimin duhet ta konsumoni te lehte dhe te ekuilibruar. Ne pune do jeni te zotet dhe te pazëvendësueshëm. Marrëdhënia me familjaret do filloje te përmirësohet goxha

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Jave përgjithësisht e qete ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni aspak zënka me njeri-tjetrin përkundrazi do jeni me tolerante dhe me bashkëpunues. Beqaret do përdorin strategjitë e duhura për te bere për vete personat qe do pëlqejnë dhe deri ditën e mërkurë do krijojnë një lidhje. Me shpenzimet do jeni me realiste se me pare dhe gjendja ka për te qene shume me e stabilizuar. Shëndeti here pas here do ketë shqetësime te vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Mundohuni te mbroheni nga i ftohti dhe lagështia. Ne pune do keni rezultate edhe me te mira nga sa kishit menduar e madje mund te merrni edhe disa propozime te mrekullueshme. Familja pa asnjë vështirësi

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Jave fantastike ka për te qene kjo për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ndani çdo emocion dhe çdo dëshirë me partnerin dhe kjo do iu afroje edhe me tepër me njeri-tjetrin. Toleranca gjithashtu do jete një nga vlerat e te dyve. Beqaret duhet te dalin sa me shume qe t’ia shtojnë vetes mundësitë për njohje. Nga ana tjetër me mire te mos flasin shume dhe te qëndrojnë ne pritje. Ka gjasa qe te ndodhin gjera te jashtëzakonshme sot. Financat do jene tej mase te favorizuara për shkak te një trashëgimie ose te një shpërblimi pune. Shëndeti duhet pasur me shume nen kujdes. Kujdesuni edhe për ushqimin, por mos lini pas dore aktivitetin fizik. Ne pune do ndiqni planet e bëra dhe do arrini atje ku doni. Jeta familjare do jete plotësisht e qete

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+