Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Nëse keni pasur konflikte me partnerin, përpiquni t’i zgjidhni ato para së shtunës. Nga ana tjetër në punë shtyjini vendimet e rëndësishme për momente më të mira, kohët e fundit nuk jeni shumë të fokusuar.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Nuk është e lehtë të flasësh për dashurinë, ka qenë një moment pak i emocionuar në gusht dhe nëse tani një person nuk është më pjesë e jetës tënde është e kotë të përpiqesh të shërohesh. Venusi po sillet pak si çuditshëm, mbase nuk doni të ktheheni në lojë, më mirë lëreni pak pezull këtë histori dhe të kalojë pak kohë! Në punë, gjithçka duket se është ndalur, por kjo është vetëm një anë e medaljes. Jeni duke pritur për një telefonatë, por muajt që premtojnë për mirë janë ato që shkojnë nga janari në shkurt 2022. Vetëm pak më shumë durim dhe gjithçka do të përmirësohet.

Ky do të jetë një muaj i mbushur me konfirmime dhe zgjidhje. Kush ka punuar e ka suksesin të garantuar. Jupiteri do të ndikojë shumë pas datës 10 e deri në dhjetor, parashikohet të nënshkruani marrëveshje shumë të rëndësishme. Sigurisht që përmirësimet shkojnë krah për krah me përpjekjet. Ky është momenti i duhur për të menduar për ndryshimin e pozicionit të punës. Duhet të jeni aktivë, të kujdeseni për çdo detaj dhe mos refuzoni propozimet e reja që ju bëhen, sidomos ato të datës 17. Për një sërë arsyesh, shpesh të lidhura me rastësitë, edhe të rinjtë do të kenë mundësi të përfitojnë. Por jo gjithçka do të arrihet pa mund, sepse vullneti duhet gjithmonë. Një ide e mirë do të shpërblehet. Dy javët e para të muajit nuk do të kenë atë pasionin e zakonshëm në marrëdhëniet në çift. Keni shumë gjëra për të sistemuar dhe zgjidhur në punë. Nëse marrëdhënia juaj është e hershme, atëherë do të përballeni me një problem që lidhet me fëmijët ose prindërit tuaj. Mos u shqetësoni, do ta kapërceni kollaj. Kush nga ju po mendon të ndryshojë shtëpi apo të bëjë një blerje të rëndësishme për familjen, le të shfrytëzojë momentin. Të divorcuarit nuk do të mendohen dy herë për të krijuar sërish një lidhje tjetër, nëse kanë gjetur personin e duhur. Mos u dorëzoni asnjëherë. Nëse mendoni se s’keni gjetur dashurinë e jetës, atëherë reflektoni dhe kuptoni se cilat janë dëshirat tuaja të vërteta. Pas datës 17 gjërat do të bëhen më emocionuese. Gjatë ditëve të para të muajit nuk do të jeni në formë, do të ndieni lodhje. Në datën 10 bëni kujdes, sepse ndryshimet e temperaturave mund t’ju shkaktojnë probleme me reumatizmin. Në datën 23, Dielli bëhet aktiv në shenjën tuaj dhe do të ndiheni më të gjallë dhe më energjikë.

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

2021-shi sjell përvoja interesante në jetën tuaj që do t'ju bëjnë të ndiheni më të sigurt për të ardhmen dhe më të sigurt në atë për të cilën jeni përkushtuar. Gratë e lindura nën këtë shenjë të zodiakut do të kenë mundësinë të sigurojnë shtëpinë e tyre, ose një shtëpi shumë më të rehatshme. Ju patjetër do të jeni fatlumët e shenjës së Peshqve, por në një masë të madhe kjo është arsyeja pse do të duhet të jeni mirënjohës për ndihmën e njerëzve të lindur nën shenjat e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Jeta juaj e dashurisë do të jetë vazhdimi i asaj që keni arritur ose keni humbur në vitin 2020. Disa veprime ose vendime të nxituara në dashuri mund të kenë një ndikim negativ në jetën personale të të rinjve. Ka akoma shumë për të mësuar nga jeta. Viti do të favorizojë udhëtimet, pavarësisht nga qëllimi i tyre. Jini shumë të kujdesshëm dhe kontrolloni mirë se çfarë po ju ofrohet, si dhe vendin ku po shkoni. Janë të mundshme surpriza të pakëndshme, të cilat mund t’ju sjellin jo vetëm zhgënjim, por edhe humbje parash. Gjatë vitit, vëmendja do të jetë për shëndetin e një prindi ose të afërmi, ka shumë të ngjarë të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Këtë vit, jini shumë të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Shmangni jetesën në të kaluarën. Mbylleni këtë faqe nga e kaluara juaj dhe përpiquni të shikoni përpara. Do të jetë shumë e vështirë, por jo e pamundur, të krijosh një marrëdhënie të re të mbushur me shpresa të reja dhe sinqeritet në ndjenja. Mos e ngarkoni një dashuri të re me zhgënjimin dhe negativitetin që ju ka lënë marrëdhënia e mëparshme. 2021-shi do të favorizojë zhvillimin profesional dhe karrierën e burrave në moshë mesatare dhe në një farë mase do të përmbushë pritshmëritë e tyre. Deri në çfarë mase janë këto pritshmëri të realizueshme dhe realiste në funksion të situatës aktuale në botë. Gratë e moshës së mesme do të jenë në gjendje të riorientohen në një aktivitet të ri, i cili mund të ketë lidhje edhe me biznesin personal ose familjar. Gjatë vitit, shmangni marrëdhëniet e komplikuara me të afërmit e partnerit tuaj. Ndërhyrja e tyre në martesën ose lidhjen tuaj të dashurisë mund të jetë shumë e pakëndshme dhe t'ju shkaktojë shqetësime pothuajse gjatë gjithë vitit. Ata që janë të paduruar për kompromis mund edhe t'i japin fund një marrëdhënieje të tillë. Bëni kujdes nëse keni një partner të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gjatë vitit do të përjetoni një situatë stresuese në lidhje me punën tuaj ose aktivitetet sociale. Gjatë vitit, përpiquni të jeni korrekt dhe të qartë në veprimet që lidhen me miqtë ose të njohurit tuaj. Kjo këshillë vlen veçanërisht për marrëdhëniet në të cilat do të investohen disa interesa financiare. Do të merrni një ofertë për aktivitete shtesë ose biznes nga një person i lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit, por vështirë se do të merrni një vendim të lehtë. Me çfarë do t'ju befasojë 2021-shi? Para së gjithash, me shfaqjen e mundësive të reja për punë më të mirëpaguar, ose aktivitet shtesë.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Në dashuri , ju jeni ndër shenjat e zodiakut më të favorizuar nga yjet në 2021. Shumë prej të lindurve në këtë shenjë kanë shijuar frutat e ëmbla të dashurisë në vitin e kaluar, veçanërisht gjatë pjesës së parë.Një bisedë e ngrohtë ose shansi për të rifilluar një marrëdhënie me dikë e bën fillimin e qershorit shumë të veçantë dhe optimist për ju. Pas disa javësh plot me ngjarje, ato të radhës mund të jenë më të qeta dhe më të lehta për tu kaluar. Ka edhe aspekte pozitive të këtyre ndikimeve sepse miqtë e vërtetë veprojnë në një atmosferë të mbështetjes së ndërsjellë. Me Jupiterin në tranzit nëpër shtëpinë e martesës, është shumë e mundur që ta gjeni shoqen tuaj të shpirtit. Ose, në rast të atyre që tashmë kanë një partner, të ndërmarrin hapa të rëndësishëm për konsolidimin e marrëdhënies së tyre: unazat e fejesës, ftesat e dasmës, zgjedhja e kumbarëve dhe, në disa raste, edhe planet për blerjen e pelenave dhe karrocave të fëmijëve. Siç mund ta kuptoni, lidhjet e krijuara tani nga ju janë marrëdhënie afatgjata, madje edhe gjatë gjithë jetës. 2021 është një vit i mirë për forcimin e marrëdhënieve me miqtë tuaj.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Është një vit i duhur për biznes, kështu që nuk duhet të kufizoheni në paratë që fitojni në vendin e punës. Ju do të merrni atë që dëshironi profesionalisht. Nuk ka pengesa të mëdha dhe as planetë që do t’ju inkurajojnë veçanërisht.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Në vitin 2021, ju jeni një nga shenjat e llastuara të zodiakut për sa i përket shëndetit. Jupiteri në shtëpinë e shëndetit ka një ndikim pozitiv në funksionimin e organizmit të tyre dhe gjendjen e tyre mendore. Ky planet i dobishëm ofron optimizëm dhe një humor të shkëlqyeshëm, kështu që ne shpëtojmë nga stresi dhe reagojmë me një buzëqeshje në fytyrat tona në çdo situatë. Neptuni në shtëpinë e tij merr një forcë shtesë dhe thekson aftësitë tuaja natyrore: ndjeshmërinë, imagjinatën, altruizmin. Kohët më të mira në 2021 janë midis shkurt-mars, dhe gjithashtu në mes të verës, kur toni i tyre muskulor është i shkëlqyeshëm dhe niveli i energjisë së tyre arrin kulmin.

Karakteristikat e shenjës Peshqit

Person jo i drejtpërdrejtë, enigmatik, romantik, hipersensitiv, selektiv. Megjithëse i kupton gjërat më mirë se të tjerët, ka dëshirë të bëjë dredhi. Është simbol i njeriut universal. Tolerant, emocional, por në punë është lider. Jeton në botën e imagjinatës. Ka intuitë të fortë. Është vizionar dhe ndërmjetës i shkëlqyeshëm.

Elementi: Uji

Polarizimi: Negativ

Cilësia: Ndryshueshme

Planeti udhëheqës: Neptuni

Motoja: Unë besoj

Profesionet: Profesionet që lidhen me spitalin, institucionet sociale, okultizmin, artin, posaçërisht piktura dhe aktrimi.

Ngjyra: Ngjyrë deti

Lulet: Lule zambaku

Perla me fat: Gur Hëne

Dita me fat: E enjte

Numrat me fat: 3, 9, 12, 15, 18, 24

Pikat e forta: Të dhembshur, artistik, intuitiv, të butë, të mençur, muzikor

Dobësitë: Dëshira të frikshme, tepër të besueshme, të trishtuar, mund të jenë viktimë ose martir

Pëlqen: Të qenit vetëm, gjumin, muzikën, romancën, mediat, temat shpirtërore

Nuk pëlqen: Kritikat, të kaluarat, përhumbjen, mizoritë e çdo lloji

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+