HoroskopiShqipOfficial në Instagram!

Demi

20 Prill - 20 Maj

Horoskopi Ditor

17 Janar 2020

Do të ndiheni disi në siklet, për shkak të ndonjë emocioni negativ kalimtar. Mundohuni vetëm që të mos viheni kundër askujt. Në punë bëni mirë që të vlerësoni propozimet që do ju vijnë dhe mos pranoni pa reflektuar mirë.

Horoskopi Javor

13 Janar 2020 - 19 Janar 2020

Dashuria: Në këtë periudhë bilanci juaj mund të mos jetë në krye dhe disa probleme sentimentale mund ta minojnë atë. Sidoqoftë, duke filluar nga e mërkura, gjërat do të ndryshojnë dhe do të keni mundësi të keni një vizion më të gjerë të asaj që po ndodh me ju. Zemrat e vetmuara do të vendosin të hapen dhe ta lënë veten të shkojnë në pasione. Puna: Në ditët e para të javës do të duhet të merreni me një zierje pune të çmendur dhe energjitë do të jenë të larta. Në vend të kësaj, në pjesën e dytë të javës do të rrihni gjymtyrët dhe do keni shumë pak dëshirë për të guxuar në punë. Horoskopi rekomandon që të reagoni dhe të paraqiteni përpara për të marrë atë që ju nevojitet, siç është rritja e pagës ose promovimi.

Dashuria: Periudhë e bukur në dashuri, në veçanti në pjesën e parë të muajit do të jeni shumë aktiv nga pikëpamja sentimentale. Nëse tashmë keni dikë në krah, gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe është e mundur të bëni planet e jetës së bashku. Me Jupiterin shumë të favorshëm është e mundur të vendosni gjëra të rëndësishme si martesa ose bashkëjetesa, ose ndoshta të mendoni për lindjen e një fëmije. Nëse jeni beqar, atëherë duhet të përpiqeni të mashtroni atë person që ju tërheq shumë. Do të animoheni nga shumë pasione dhe do të përjetoni emocione të forta, si për shembull të bëni gjëra të çmendura. Puna: Në një nivel pune, kjo periudhë është shumë interesante, do të përfshiheni nga një vullnet i shkëlqyeshëm dhe një lajm i mirë po vjen edhe për projektet që keni në mendje. Mos harroni se Urani është në qiellin tuaj dhe kërkon absolutisht të bëni ndryshime në jetën tuaj. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, bëni intervista dhe dërgoni CV sepse ekziston një shans i mirë që të vijë një telefonatë. Nëse tashmë punoni, atëherë do të keni lëvdata dhe kënaqësi për punë të mbaruara, me përparësi të konsiderueshme financiare. Jupiteri dhe Saturni premtojnë fitime të shkëlqyera, veçanërisht nëse keni vendosur të ndryshoni disa gjëra në jetën tuaj të punës.

Demi është një shenjë me personalitet të qëndrueshëm. Punon fort dhe shikon tej, para se të hedhë hapin. Viti 2020 është koha e duhur të mësoni të vlerësoni ato gjëra që ju rrethojnë. Gjatë këtij viti fokusi te llogaria bankare dhe kursimet do të bëhet më i qartë, paratë ju japin siguri dhe ndaj menaxhimi i mirë do të thotë edhe më tepër qëndrueshmëri për ju. Nuk do të mungojnë situatat dhe mundësitë e reja. Gjatë 2020-ës do të keni si momente tepër të ngarkuara me punë, edhe ato momente relaksi për të shijuar frytet e punës. Tregoni vetëkontroll dhe durim gjatë situatave të ngarkuara në punë. Të ndjeheni mirë për veten tuaj, për aftësitë që keni, për kapacitetin, do të thotë të ndjeheni të sigurtë për jetën tuaj dhe atë çfarë ju pret në të ardhmen. Këshillat: Janar: Gjatë pjesës së parë të muajit, yjet do të favorizojnë marrëdhëniet e reja dhe udhëtimet Shkurt: Situata financiare do të përmirësohet së tepërmi Mars: Marrëdhëniet me eprorët dhe autoritetet janë të vështira gjatë këtij muaji Prill: Ka gjasa të përfshiheni në një marrëdhënie intense me një koleg/e Maj: Mundësi më të mira për të negociuar dhe rritje page Qershor: Do të tregoni eficencë në punë dhe aftësi të mira menaxhuese Korrik: Përmirësim i ndjeshëm në fushën e dashurisë, një marrëdhënie e re mund të nisë Gusht: Luftoni të qëndroni më të mirët Shtator: Tregoni kujdes të merrni parasysh kërkesat që ka partneri/ja tuaj Tetor: Gjendja shëndetësore do të jetë tepër e mirë, shfrytëzoni energjitë Nëntor: Financiarisht do të shijoni plot sukses, por dhe mbështetje nga familja Dhjetor: Gjërat do të jenë të qeta, dhe jeta sociale do të jetë më e mirë këtë muaj

Marrëdhëniet romantike do të përmirësohen gjatë muajve të parë të 2020-ës. Të vështrosh me kujdes në jetën e të dashurve, miqve dhe aleancave të besuara nuk do të thotë të dhunosh privatësinë e tyre, por se të tregosh dedikim për t’i forcuar edhe më tepër këto lidhje. Megjithëse partneri/ja do t’ju duket disi i largët emocionalisht gjatë mesit më muajit mars, në këtë fushë do të ketë ndryshime të mëdha: kujdesu që partneri/ja të largojë nga jeta e tij/saj shoqëritë joproduktive. Gjatë dy apo tre viteve të fundit, Demi është ndjerë i kufizuar nga marrëdhëniet e mëparshme. Tani, sidoqoftë, marrëdhëniet bëhen edhe më të forta. Gjatë fundit të muajit mars prisni nga partneri/ja pyetje të pazakonta, që do të kërkojnë me ngulm të marrin përgjigje prej jush. Qëndroni të vëmendshëm, vetëm gjatë verës do të arrini të merrni vendime decizive për këto marrëdhënie. Nëse jeni vetëm, prisni disa propozime romantike gjatë muajve të parë të 2020-ës. Mesi i muajit mars dhe shtatori janë muajt e mbushur plot me situata të vogla romantike. Një vit i komplikuar ka për të qenë 2020 por me plot emocione pozitive.

Siç u theksua edhe më sipër, kjo është fusha ku do të shkëlqeni gjatë 2020-ës. Mund të përballoni çdo situatë duke ditur se çfarë ju duhet, pse ju duhet dhe ç’rol kanë për t’ju bërë të ndjeheni më të sigurtë, të fuqizuar dhe në paqe. Duke i bërë këto pyetje, nga llogaria juaj bankare te puna, dëshirat dhe vlerat do të keni më tepër qartësi dhe vendimet tuaja do të jenë shumë më të lehta. Puna intensive do t’ju sjellë shpërblime edhe më të mëdha.

Ky vit do të jetë plot energji, megjithëse gjendja shëndetësore do të varet së tepërmi nga mënyra se si ju zgjidhni t’i përdorni këto energji. Rekomandohet të prisni, apo rralloni veset, nëse keni, kryesisht atë të duhanpirjes. Dieta është shumë e rëndësishme gjatë këtij viti. Ushqimi i mirë do t’ju japë energjinë e duhur për të arritur qëllimet dhe të përmbushni ëndrrat tuaja. Çdo lloj lëvizje do të jetë pozitive për ju, qoftë shëtitje, piknik në natyrë apo fitnes. Gjatë muajve të parë të 2020-ës, stresi dhe sistemi i tretjes do t’ju shkaktojnë probleme, ndaj nuk rekomandohet të neglizhoni pushimin dhe mirë-ushqyerjen.

Karakteristikat e shenjës Demi

Stabil, i durueshëm, këmbëngulës, inert. Ka një vullnet të jashtëzakonshëm. Adhuron shtëpinë dhe familjen. Është i dhënë pas përfitimeve ekonomike. Nuk heq dorë lehtë. I do gjërat luksoze, stolitë, rrobat e bukura. Mund të jetë tepër i bukur, ose i shëmtuar.

Përshtatet me: Bricjapin, Virgjëreshën, Gaforren, Peshqit

Nuk përshtatet me: Ujorin, Luanin, Shigjetarin, Binjakët, Peshoren, Dashin

Neutrale me: Akrepin, Demin

Shenja e kundërt: Akrepi

Motoja: Unë kam

Planeti: Venera

Profesioni: Artist, kreator mode, lulishtar, ëmbëltor, tregtar, ekonomist, piktor, muzikant, skulptor, shkencëtar.

Mangesia: Posesiv, i ngutshëm.

Elementi: Toka

Polarizimi: Negativ

Kualiteti: Fiks

Ngjyra: Rozë

Lulja: Roza, Lulekuqja & Lulegishti

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

Horoskopi Personal

Për të lexuar horoskopin tuaj personal ju duhet të jeni të abonuar.

Më shumë info, klikoni këtu.

Loading...