Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Në përgjithësi, 2021 është një vit emocionues, por me disa momente delikate, të cilat do të zgjidhen në pjesën e dytë të vitit. Planeti Venus do t’ju bëjë më sensual dhe tërheqës dhe do të nxjerrë në pah cilësitë tuaja fizike dhe shpirtërore. Të lindurit nën shenjën e Dashit do të vlerësojnë gjithnjë e më shumë gëzimet e jetës martesore dhe, në kundërshtim me zakonet e tyre, do të ndiejnë keqardhje për njerëzit e pamartuar! Dhe deri në fund të vitit, shumë surpriza janë duke ju pritur!Do të arrini gjithçka që dëshironi.Në Mars , ju tashmë do ta jetoni dashurinë ndryshe nga zakonisht , më saktësisht, si një ndjenjë e ngrohtë dhe e paqartë e lumturisë, edhe pse asgjë nuk do të ndryshojë nga jashtë. Në rast se ndodhin mosmarrëveshje në marrëdhënie, sqarimet do të jenë aq paqësore sa nuk do të shkaktojnë ndonjë vuajtje. Yjet po japin premtime të bukura: beqarët flasin më shpesh se zakonisht për martesën, dhe ata që janë të përfshirë në marrëdhënie do flirtojnë intensivisht.Ju do të keni një marrëdhënie ndezëse me njerëz që i përkasin shenjës së Luanit ose Shigjetarit, por edhe me shenjat e ajrit Ujori ose Binjakët, me të cilët ai do të jetë në gjendje të mbajë një marrëdhënie, ku shenja e ajrit do të sjellë risinë, ndërsa Dashi do të sjellë çmenduri.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Ju do të keni shumë punë për të bërë në mënyrë që të fitoni besimin e partnerit të tyre ose të dashurisë së re. Asgjë nuk është aq e lehtë sa duket. Lajmi i mirë është se familja juaj do të ofrojë mbështetje në gjithçka që planifikoni të bëni, dhe nga ky këndvështrim, ju do të shijoni një vit të qetë dhe të lumtur.Këtë vit, ju shqetësoheni më shumë për mirëqenien tuaj personale sesa për mirëqenien në çift. Ata kanë një nevojë të madhe për të qenë të lirë dhe, për këtë arsye, është e mundur të hasni disa vështirësi. Demi i vetëm ka shumë sukses me seksin e kundërt dhe ata ndoshta do të humbasin llogarinë e numrit të zemrave që pushtuan. Sidoqoftë, 2021 nuk është domosdoshmërisht një vit i mirë për të bërë plane afatgjata.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Për Binjakët, dashuria dhe romanca janë pjesë e jetës së tyre të përditshme. Natyra e tyre është shumë e butë dhe fati duket se gjithmonë shkëlqen mbi ta.Midis marsit dhe qershorit , ju do të keni një kohë të vrullshme në jetën tuaj sentimentale. Vendosmëria dhe nxitimi mund të sjellin më pak gëzim dhe më shumë zhgënjim.Ata që përfshihen në marrëdhënie sentimentale të qëndrueshme duket se përballen me çështje të shkaktuara nga monotonia ose distanca. Një bisedë e sinqertë me një të dashur ose me njerëz të tjerë të besuar mund të rivendosë qetësinë në marrëdhënie.Horoskopi i dashurisë ju këshillon të heqni qafe zakonet e vjetra të këqija. Është e nevojshme të vendosni disa aftësi të reja dhe të bëni një ndryshim për mirë. Kjo me siguri do të tërheqë vëmendjen e një personi të veçantë.Dashuria mund të vijë nga çdo drejtim, kështu që të lindurit në shenjën duhet të jenë gati. Parashikohet një pajtueshmëri e mirë me të lindurit në shenjën e Shigjetarit, Dashit dhe Akrepit dhe shumë kujdes me të lindurit në shenjën e Binjakëve, Ujorit dhe Bricjapit.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Gjatë pjesës së parë të vitit 2021, horoskopi i dashurisë për ata që kanë lindur në shenjën e Gaforres po njofton pakënaqësi dhe ngjarje të paparashikueshme që jo domosdoshmërisht do të degjenerojnë në konflikte serioze. Megjithëse ata do të hyjnë në vitin e ri me gëzim dhe kënaqësi emocionalisht, dyshimi dhe shqetësimi i brendshëm duket se kërcënojnë gjendjen e tyre të mirë. Partneri i jetës do të jetë mirëkuptues, i gatshëm për të komunikuar, prandaj ata duhet të lënë anash frikën e tyre dhe të rrëfejnë ndjenjat e tyre.2021 sjell një vit interesant për ju, plot romancë, emocione dhe dashuri. Vetëbesimi rritet ndjeshëm dhe marrëdhëniet e dashurisë janë mjaft të mira, por jo në periudha afatgjata. Prandaj, jini të kujdesshëm me kë i ndani ndjenjat tuaja dhe kujt i besoni sepse kurrë nuk e dini nëse ai person është vërtet shpirti juaj binjak.Demi dhe Virgjëresha mund të jenë mundësi të tjera të Gaforres stabilitetin e duhur, megjithëse mund të jetë pak e vështirë të marrësh të gjitha kritikat ndaj Virgjëreshës ose ftohtësinë e Demit.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Ju shkëlqeni në historitë e dashurisë. Sidoqoftë, sapo të martohen, ata janë besnikë; këta janë lloji i njerëzve që, zakonisht, martohen vetëm një herë gjatë jetës.Dashuria e tyre është perandorake dhe demonstrative, ata pëlqejnë njerëz të lumtur dhe optimistë, ashtu si ata, por ata gjithmonë do të afrohen me njerëz seriozë, inteligjentë dhe jokonvencionalë. Për ju, ky vit duket të jetë një vit emocionues, plot takime. Ju do të zgjeroni rrethin tuaj të miqve dhe, nëse jeni i përfshirë në një marrëdhënie apo jo, do të takoni disa persona të veçantë që do të tërheqin vëmendjen tuaj me siguri. Jupiteri, planeti i fatit dhe evolucionit mbetet në shtëpinë e dashurisë deri në mes të vitit, duke stimuluar guximin dhe hijeshinë personale. Ka mundësi që vendasit beqarë të takojnë më në fund personin e duhur, i cili do të përmbushë pritjet e tyre.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Të lindurit nën shenjën e Virgjëreshës e dallojnë veten nga bukuria fizike dhe ndjeshmëria. Ata janë perfeksionistë, kritikë, por nuk i durojnë dot kritikat. Marrëdhëniet, jeta profesionale, dashuria dhe martesa ndikohen nga karakteristikat e tyre dominuese. Dashuria është fjala kryesore në jetën e tyre në çift, e cila jo vetëm që duhet të jetë e pranishme, por gjithashtu duhet të shprehet me këmbëngulje. Burri Virgjëreshë është i vëmendshëm dhe i ngrohtë në jetën e tij private, i entuziazmuar nga dashuria, i magjepsur nga ndjesia e prekjes dhe po aq i përpiktë sa në çdo aktivitet tjetër. Si një i dashur dhe burrë, ai është pak fëminor dhe i varur, është shumë i lumtur për afeksionin që merr dhe për çdo vlerësim, sado i vogël të jetë; ai do të bëjë gjithçka për t’i merituar ata. Kur kritikohet, megjithatë, ai është i tronditur nga pakënaqësia më e thellë; kritika nuk e motivon atë, përkundrazi, çon në depresion. Gruaja Virgjëreshë është shumë e kujdesshme me pamjen dhe komoditetin e burrit të saj, është besnike dhe e përkushtuar ndaj familjes së saj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

2021 po synon të jetë një vit plot paqe dhe qetësi nga pikëpamja emocionale dhe familjare. Në çiftet e bashkuara dhe marrëdhëniet afatgjata, Peshorja do të shijojë momente stabiliteti, harmonie dhe dhembshurie. Këtë vit, do të arrini të kuptoni më mirë partnerin tuaj, kështu që dashuria do të ketë një kthesë pozitive. Jupiteri do t’i japë një kuptim më të thellë marrëdhënies tuaj. Intensivitet, pasioni dhe romanca do të jenë karakteristikat tuaja kryesore për pjesën më të mirë të vitit. Kjo do të japë ngjyra të reja dhe do të konsolidojë marrëdhënien tuaj ekzistuese, ose do t’ju ndihmojë të filloni me sukses një lidhje të re. Vetëm marrëdhëniet jofunksionale ose jo konsistente do të shpërbëhen, duke lënë hapësirë për marrëdhënie të reja me vlerë dhe kuptim.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Në pjesën e parë të vitit 2021, perëndesha e dashurisë banon në shtëpinë tuaj, e cila do të zgjojë anën tuaj romantike. Nëse jeni përfshirë tashmë në një marrëdhënie, do të shijoni dashuri, qetësi dhe shumë dashuri në shoqërinë e partnerit tuaj të jetës. Në fillim të vitit, ju do të jeni i egër dhe i gëzuar pa ndonjë arsye të veçantë, por kah fundi i vitit 2021, ju prireni të ekzagjeroni disa aspekte negative të jetës së tyre. Natyra juaj miqësore dhe aftësia juaj për tu hapur duhet të jenë “mjetet” tuaja kryesore për kthimin e çdo konflikti në një moment që rindez nxehtësinë e pasionit midis të dyve. Çdo gjë do të jetë aq e bukur sa në fillim, kështu që do të keni të gjitha arsyet për të shijuar kohën tuaj me të dashurin tuaj.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Periudha midis qershorit dhe gushtit është shënuar nga ndryshime në jetën e dashurisë, shumica e të lindurve në shenjën e Shigjetarit duhet të rilindin disa përvoja nga e kaluara dhe të marrin disa vendime të rëndësishme. Gabimet e së kaluarës duhet të korrigjohen gjatë kësaj periudhe. Fundi i vitit do të jetë më i mprehtë në jetën e çiftit. Do të duhet të merrni disa vendime shpejt dhe madje të provoni ndjenjat e partnerit tuaj. Megjithëse gjatë kësaj periudhe do të ndodhin një sërë ngjarjesh më pak të këndshme, ju nuk duhet të humbni vetëbesimin ose besimin te personi juaj i dashur. Befasia arrin kulmin kur një fluturim i përkohshëm në shoqërinë e një të njohuri do t’ju tregojë se ka ende aspekte që nuk i keni zbuluar ende në lidhje me jetën tuaj dashurore dhe nëse e lini veten të shtyrë nga kurioziteti, mund të arrini në përfundimin se ju po jetoni një histori të mirëfilltë dashurie. Shenjat më të pajtueshme të zodiakut me Shigjetarin e dashuruar janë: Dashi , Luani , Peshorja dhe Ujori . Intelektual, i sinqertë, gjithmonë pozitiv, me një buzëqeshje të fytyrave të tyre, ju gjithashtu mund të jeni i paqëndrueshëm dhe i pavendosur, kjo është arsyeja pse ju bëni një shtëpi të mirë me të lindurit në shenjën e Dashit dhe Luanit, të cilët mund të vazhdojnë me ta. Ata mund të duket se janë ëndërrimtarë, kjo është arsyeja pse ju jeni një partner perfekt për Ujorin aventureske, por ata janë gjithashtu besnikë dhe shumë të drejtë dhe duan që bota të jetë e njëjtë. Të lindurit në shenjën e Peshores mund t’u ofrojnë atyre qëndrueshmëri dhe mund t’i mbajnë në këmbë kur bien shumë thellë në shqetësimin karakteristik.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

2021 do të jetë një vit shumë më i mirë në dashuri se viti i kaluar. Në vitet e kaluara, ju ndoshta keni hasur në disa pengesa dhe keni pasur probleme në komunikim me partnerin tuaj ose nuk keni qenë në gjendje të krijoni një lidhje, megjithëse keni dashur. 2021 është një vit i lulëzuar në dashuri. Gjatë pranverës, pasioni arrin maksimumin e tij, dhe kjo mund të çojë në përmirësimin e marrëdhënieve tuaja aktuale. Pranvera është koha perfekte për të gjetur një partner të ri nëse jeni beqar. Horoskopi për vitin 2021 parashikon një fund tensionues të vitit në jetën e çiftit. Ju do të duhet të merrni vendime shpejt ose edhe për të provuar ndjenjat e partnerëve të tyre.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Ujori është një nga shenjat më të preferuara të zodiakut nga yjet. Vendasit do të përfitojnë plotësisht nga tranziti i Jupiterit përmes shtëpisë së martesës dhe partneritetit , kështu që nuk duhet të habitemi aspak nëse marrim nga miqtë tanë Ujori ndonjë ftesë martese ose pagëzimi, ose të paktën ftesa për një parti që shënon shkëmbimin e unazave të fejesës. Viti ndahet në tre periudha të mëdha, gjatë të cilave ushtrohen ndikime të ndryshme, të paktën për sa i përket nuancës dhe intensitetit. Nga fillimi i vitit 2021 deri më 8 prill, Jupiteri nxjerr në pah çështje të ndryshme dhe histori nga e kaluara, dhe do t’iu ndihmojë ti zgjidhni ato.Gjithashtu, partnerët aktualë ndajnë sekrete dhe hapen plotësisht përpara atyre me të cilët duan të ndajnë tërë jetën e tyre. Periudha e artë është midis 8 Prillit dhe 11 Gushtit. Gjatë këtyre katër muajve është koha më e mirë për të deklaruar dashurinë tuaj, për të bërë një propozim martese ose për të caktuar një nga palët që përmendëm më lart (fejesë, martesë, pagëzim). Ju nuk do të hasni një moment kaq të favorshëm së shpejti, prandaj është më mirë nëse e shfrytëzoni plotësisht atë. Fundi i vitit është më i relaksuar në jetën relacionale. Kjo është koha më e mirë për caktimin e një muaji mjalti (edhe pse, sot, shpesh zgjat vetëm një javë ose dhjetë ditë) dhe për të shijuar shoqërinë e të dashurit tuaj. Nëse gjërat po shkojnë mirë në jetën e dashurisë, marrëdhëniet e miqësisë mund të vuajnë, duke filluar nga 2021.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Në dashuri , ju jeni ndër shenjat e zodiakut më të favorizuar nga yjet në 2021. Shumë prej të lindurve në këtë shenjë kanë shijuar frutat e ëmbla të dashurisë në vitin e kaluar, veçanërisht gjatë pjesës së parë.Një bisedë e ngrohtë ose shansi për të rifilluar një marrëdhënie me dikë e bën fillimin e qershorit shumë të veçantë dhe optimist për ju. Pas disa javësh plot me ngjarje, ato të radhës mund të jenë më të qeta dhe më të lehta për tu kaluar. Ka edhe aspekte pozitive të këtyre ndikimeve sepse miqtë e vërtetë veprojnë në një atmosferë të mbështetjes së ndërsjellë. Me Jupiterin në tranzit nëpër shtëpinë e martesës, është shumë e mundur që ta gjeni shoqen tuaj të shpirtit. Ose, në rast të atyre që tashmë kanë një partner, të ndërmarrin hapa të rëndësishëm për konsolidimin e marrëdhënies së tyre: unazat e fejesës, ftesat e dasmës, zgjedhja e kumbarëve dhe, në disa raste, edhe planet për blerjen e pelenave dhe karrocave të fëmijëve. Siç mund ta kuptoni, lidhjet e krijuara tani nga ju janë marrëdhënie afatgjata, madje edhe gjatë gjithë jetës. 2021 është një vit i mirë për forcimin e marrëdhënieve me miqtë tuaj.

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+