Horoskopi Mujor

Mars 2024

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Marsi është një muaj tranzicioni për Dashin, me energji të re falë energjive diellore dhe një efekt pozitiv nga Plutoni. Marsi, Venusi dhe Mërkuri sjellin energji fizike dhe mendore. Marsi dhe Venusi favorizojnë pasionin dhe romancën. Aventura të reja për beqarët dhe rigjallërim për çiftet, veçanërisht për ata që kanë lindur në dekadën e tretë. Mërkuri favorizon zgjidhjet gjeniale për ata që kanë lindur në dekadën e dytë dhe të tretë. Përqendrimi dhe gatishmëria për t'u përballur me çdo problem. Marsi do të jetë një muaj pozitiv për zhbllokimin e situatave financiare, me mundësi fati nëse e provoni lojën në mënyrë të moderuar.

Demi

Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj

Kjo shenja mund të presë një muaj pozitiv, ndonëse me disa rënie të lehta. Dashuria mund të shqetësohet që në njëmbëdhjetë ditët e para të muajit për shkak të Venusit, ndërsa Marsi mund të nxisë xhelozinë deri në datën 23. Megjithatë, nga data 12 mars e në vazhdim energjitë e dashurisë do të rigjallërohen, qofshin beqarë apo në çift. Në fushën e punës, Mërkuri do ju japë një dorë me detyra më të vështira deri më 10 mars. Përsa i përket parave, këshillohet të tregoheni të kujdesshëm dhe të mos eksperimentoni financiarisht, pasi keni përjetuar vite rritjeje dhe tani është koha për të korrur shpërblimet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor

Të muaji Mars më në fund sjell qetësi dhe forcë të re. Afërdita dhe Marsi ju japin pasion, por kujdes nga pakënaqësia në dashuri. Mërkuri stimulon kreativitetin, ndërsa energjia dhe motivimi mbërrijnë në fund të muajit në vendin e punës. Vëmendje ndaj parasë, presion financiar për dekadën e dytë dhe të tretë, ndërsa i pari fillon të marrë frymë, gati për të kapur mundësitë e ardhshme. Të jesh i vëmendshëm ndaj nevojave të partnerit është një pikë kyçe për të përmirësuar situatën.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Marsi sjell energji të re për këtë shenje. Në dashuri, Marsi rrit pasionin për dekadën e parë, ndërsa Venusi sjell romancën për dekadën e dytë dhe të tretë. Në punë, Mërkuri favorizon komunikimin për dekadën e dytë dhe të tretë. Kujdes nga konfliktet për dekadën e parë dhe kujdes në investimet financiare. Ruani pozitivitetin dhe vendosmërinë dhe do të arrini rezultate të shkëlqyera.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Marsi në energjitë në zonat e duhura. Do të jetë thelbësore të bëni zgjedhje të guximshme dhe të reflektoni mbi themelet e jetës suaj. Venusi ju këshillon të mos merrni vendime të nxituara, veçanërisht për vendasit e dekadës së dytë. Mërkuri do t'ju japë qartësinë e nevojshme për të përfunduar projektet, veçanërisht në periudha specifike për çdo dekadë. Kujdes është i domosdoshëm, bëni durim dhe shumë probleme financiare do të zgjidhen së shpejti, por tani për tani është më mirë të mos e detyroni dorën.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator

Muaji mars u sjell miqve të Virgjëreshës një rënie të vogël të motivimit, por me kalime pozitive për t'u shfrytëzuar. Afërdita sjell mosmarrëveshje dhe argumente për të lindurit në tre dekadat e para, ndërsa Marsi gjeneron xhelozi për ata që kanë lindur mes datës 24 dhe 31. Ruani durimin për të kapërcyer pasiguritë. Pavarësisht ngjarjeve të paparashikuara, projektet e punës po ecin mirë. Momente nervozizmi janë të mundshme për të lindurit mes datës 1 dhe 10. Kujdes me investimet, shmangni rreziqet dhe silluni me maturi për të shmangur surprizat e pakëndshme. Dhe mbani mend, edhe milingonat arrijnë rezultate të shkëlqyera me qëndrueshmëri dhe vëmendje.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Muaji mars do tu gëzoheni shumë! Një seri ndryshimesh pozitive janë në rrugë e sipër këtë muaj, me planetët që po rreshtohen për të mbështetur projektet tuaja dhe talentet në zhvillim. Plutoni i shndërruar në mik ju jep besim dhe zbulimin e aftësive të reja, ndërsa Marsi dhe Venusi ju japin forcë, kreativitet dhe ëmbëlsi në marrëdhënie. Afërdita ju udhëheq me diplomaci dhe estetikë, duke ju bërë të provoni talentet tuaja artistike. Pas datës 20 mars, bëni kujdes të mos shpenzoni energji. Shikoni të ardhmen me qetësi, duke shmangur menjëherë angazhimet e tepërta financiare.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Marsi premton të jetë një muaj ndryshimesh. Nga disonanca e Jupiterit deri te forca e Saturnit, gjithçka ndikon në ekuilibrin tuaj emocional. Paqëndrueshmëri në dashuri në pjesën e parë të muajit, por qetësi dhe njohje të reja në pjesën e dytë. Ata në çift mund të përballen me keqkuptime, por beqarët do kenë shumë mundësi interesante. Në punë, një ritëm i pëlqyeshëm për vendasit e dekadës së parë dhe pakënaqësi për ata të dekadës së dytë. Kujdes me financat, ndiqni intuitën tuaj sidomos në gjysmën e parë të muajit. Jini të kujdesshëm ndaj propozimeve tepër joshëse dhe mos kini frikë të ndiqni instinktet tuaja financiare.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Marsi sjell një ekuilibër të mirë në energjitë e Shigjetarit. Saturni dhe Neptuni krijojnë disonanca, por planetët e shpejtë stimulojnë performancën tuaj më të mirë, veçanërisht në fillim të muajit. Në dashuri 10 ditët e para janë të favorshme për takime. Kontrolloni me kujdes punën tuaj, më pas Mërkuri favorizon “shpejtësinë” duke filluar nga data 11 mars. Nga data 20 do të jeni më të sigurt. Kujdes i nevojshëm me Saturnin dhe Neptunin që kufizojnë analizën financiare.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Gjithashtu në mars, shenjat janë të vendosur për të arritur qëllimet e tyre, qoftë në punë, financa apo sferën private. Ditët e para do t'i kushtohen rutinës së punës, ndërsa në pjesën e dytë të muajit ndikimet astrale do të favorizojnë në mënyra të ndryshme vendasit e dekadave të ndryshme. Afërdita do të favorizojë mirëkuptimin dhe besimin në marrëdhënie, me momente romantike mes 12 dhe 31 marsit, veçanërisht për dekadën e parë. Mërkuri do të jetë një aleat për t'u fokusuar te qëllimet, me disa vështirësi të vogla në ditët e përcaktuara për çdo dekadë. Me qartësi dhe ambicie mund të planifikoni qëllimet tuaja financiare, duke marrë gjithashtu disa rreziqe të llogaritura për të rritur të ardhurat tuaja.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Ujori, periudha aktuale është e favorshme për të parë me optimizëm të ardhmen, falë ndikimit pozitiv të Plutonit. Marsi dhe Venusi favorizojnë takime romantike për beqarët dhe momente pasionante për çiftet. Është koha ideale për deklarata dashurie dhe pajtime. Guxoni projekte me dy njerëz! Mërkuri do ju japë reflekse të shpejta dhe komunikim efektiv. Përdorni cilësitë tuaja në periudhat e treguara për çdo dekadë. Përqendrimi dhe vëmendja do të jenë aleatët tuaj. Retë pastrohen dhe mund të filloni të planifikoni të ardhmen tuaj financiare me maturi. Entuziazmi do të kthehet për t'ju udhëhequr drejt mundësive të reja. Jini proaktiv dhe gati për të mirëpritur ndryshimet që vijnë, rilindja juaj ka filluar!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars

Shenja e Peshqve është në maksimumin e saj këtë muaj, me energji hyjnore mbrojtëse dhe stimuluese. Të lindurit në dekadën e parë do të marrin një ngarkesë intensive fizike dhe mendore, ndërsa në dekadën e dytë do të jenë aktivë dhe ambiciozë falë favorit të Jupiterit dhe Saturnit. Të lindurit në dekadën e tretë do të kenë vizione krijuese falë Neptunit, Marsit, Venusit dhe Mërkurit. Marsi dhe Venusi ndezin pasion dhe romancë për të gjitha dekadat. Dielli dhe Mërkuri sjellin vitalitet dhe efektivitet mendor, me dekanin e parë të ndikuar pozitivisht. Periudha e shkëlqyer për të konsoliduar progresin dhe për të vendosur synime ambicioze, me mundësinë e të ardhurave shtesë dhe marrëveshjeve premtuese.

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+