Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Dita e premte duket të jetë pak si e ndrydhur për ndjenjat, madje humori juaj është teposhtë. Në punë, nga ana tjetër, ndryshimet dhe pak sadisfaksion në sferën ekonomike, sidomos për profesionistët e lirë, janë duke ardhur.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Katër yje për shenjën e Akrepit. Historitë e sapolindura po ecin përpara. Çdo gjë duket të jetë mirë. Për fat të mirë, po shihni gotën gjysmë të mbushur dhe keni hequr të gjitha mendimet negative nga ju. Jeni shumë më optimistë dhe energjikë, e pra, çfarë më shumë mund të kërkoni? Në punë, keni hequr dorë nga disa përgjegjësi që keni pasur në të kaluarën për të mos u futur në telashe në të ardhmen. Tani jeni të lodhur, ose ndjeheni të tillë, doni të ndaleni dhe të reflektoni, por është më mirë të mos humbni kohë sepse po afrohen mundësi të mira për t’u kapur!

Përpjekjet dhe iniciativat që keni ndërmarrë këta muajt e fundit do të shpërblehen në muajin tetor, pasi Jupiteri kalon në shenjën tuaj. Por jo vetëm, edhe Marsi me Saturnin do të ndikojnë pozitivisht deri në dhjetor dhe së bashku me ardhjen e Saturnit do t’ju dhurojnë një lloj qëndrueshmërie dhe një pozitë të fortë që rrallëherë e kanë përjetuar të lindurit në shenjën e Akrepit. I keni lënë pas muajt e vështirë, megjithatë tani duhet të shlyeni disa hua që keni marrë. Nuk duhet të çoni dëm kohën e çmuar. Studentët që kanë dhënë maksimumin, por që ende nuk kanë korrur frytet e punës së tyre, do të marrin lajme të mira ose një telefonatë me rëndësi deri në dhjetor. Ju këshilloj të mbani larg personat që nuk janë të sinqertë me ju. Nëse keni çështje ligjore të pazgjidhura, do të merrni një përgjigje pozitive shumë shpejt. Energjitë tuaja do të dyfishohen pas datës 23, ditë në të cilën Dielli do të kalojë në shenjën tuaj. Marrëdhëniet sentimentale që u kanë bërë ballë konflikteve dhe presioneve të kohëve të fundit tanimë janë më të forta. Ata që kanë hedhur hapin e madh të martesës apo bashkëjetesës, tani po mendojnë për të bërë fëmijë. Kush nga ju i ka dhënë fund një historie me rëndësi, tani do të gjejë personin e duhur, të cilit mund t’i besojë verbërisht. Sigurisht që yjet këtë muaj do të ndihmojnë edhe beqarët, të cilët brenda këtij muajit do të celebrojnë lindjen e një dashurie të re. Data më e favorshme është 26-a. Fundi i muajit është shumë i rëndësishëm, sepse mund të gjeni një kurë për problemet e hershme. Shmangni sforcimet në datën 14.

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

Viti 2021 do të jetë i rëndësishëm për zhvillimin tuaj profesional, shoqëror dhe politik. Keni një vit para jush në të cilin do të duhet të rregulloni dokumente të ndryshme ose marrëdhënie financiare me një fëmijë ose një të afërm. Gjatë vitit, vëmendja do të jetë tek shëndeti ose një shpenzim serioz në lidhje me një anëtar të familjes tuaj. Burrat në moshën 35 vjeç mund të përjetojnë një humbje serioze që ka të bëjë me një pronë të shtrenjtë. Është e mundur të heqësh qafe një pronë që nuk e përdor. Në vitin 2021 do të jetë e rëndësishme të përpiqesh për zbatimin e planeve dhe projekteve që janë realisht të arritshme në funksion të rrethanave në vendin ku jeton. Shmangni veprimet e rrezikshme! Mos u mbështetni në premtimet e njerëzve të tjerë ose informacionin e paverifikuar. Ata që janë të përfshirë në ndonjë çështje gjyqësore, nuk duhet të mbështeten vetëm në korrektësinë e njerëzve të tjerë, pasi mund të përballeni me një surprizë të pakëndshme. Kini kujdes për marrëdhënie të rëndësishme ose projekte të mëdha që përfshijnë njerëz të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Në vitin 2021, do të keni më shumë kujdes në lidhje me të afërmit e moshuar, duke përfshirë të afërmit tuaj që nuk jetojnë me ju në të njëjtën shtëpi. Ky do të jetë një vit i mbarë për ribashkimet me të afërmit, duke përfshirë bashkëjetesën nën një çati. 2021-shi do të jetë një vit i mirë për të krijuar një familje dhe për t'u martuar, por vetëm nëse keni bekimet e prindërve tuaj. Gjatë vitit, do të lindin rrethana të mira në jetën profesionale të grave mbi moshën 35 vjeç, të cilat madje do të kenë mundësinë të fillojnë një karrierë të re në një fushë që do të kërkojë njohuri dhe aftësi specifike. Ky do të jetë një vit i mbarë për ju që të filloni biznesin tuaj ose të krijoni një rreth të ri të kontakteve dhe klientëve. Për ata Akrepë që janë tashmë të martuar, 2021-shi sjell një periudhë momentesh të trazuara për shkak të xhelozisë, pabesisë, përpjekjeve për të shpëtuar nga përgjegjësitë dhe detyrimet familjare dhe më tepër. Vetëm martesat në të cilat ka barazi midis partnerëve, do të mbijetojnë këtë vit. Zhvillimi në marrëdhëniet e tjera martesore do të varet nga horoskopi juaj individual, por në përgjithësi ndarjet ose divorcet nuk përjashtohen. Gjatë vitit ju do të merrni pjesë në një fejesë ose martesë. Gjatë vitit, marrëdhëniet tuaja me miqtë, të afërmit ose të njohurit që jetojnë larg do të kenë një zhvillim të mirë. Ata mund të marrin vendime në lidhje me një investim, duke blerë një shtëpi në vendlindjen e tyre, për të cilën ju do të ofroni ndihmë ose do të siguroni informacion të rëndësishëm. Planet në lidhje me zhvendosjen në një vend tjetër do të kenë gjithashtu një zhvillim të mirë, kryesisht për arsye ekonomike. 2021-shi do të jetë i favorshëm për gratë e reja që do të kenë plane të rëndësishme udhëtimi, të tilla si studimi në një vend tjetër, martesa me një të huaj, puna sipas një kontrate të përkohshme pune. Marrëdhëniet me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, të cilët jetojnë në një distancë nga ju, do të jenë të rëndësishme. Surprizat këtë vit do të shoqërohen pothuajse gjithmonë me zhgënjime për shkak të pamundësisë për të realizuar dëshirën ose planin tuaj, megjithëse më parë keni pasur besim dhe siguri të madhe se këto gjëra mund të ndodhin. Kjo do të jetë për shkak të paaftësisë tuaj për të vlerësuar siç duhet njerëzit dhe rrethanat, si dhe aftësitë dhe burimet tuaja.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Në pjesën e parë të vitit 2021, perëndesha e dashurisë banon në shtëpinë tuaj, e cila do të zgjojë anën tuaj romantike. Nëse jeni përfshirë tashmë në një marrëdhënie, do të shijoni dashuri, qetësi dhe shumë dashuri në shoqërinë e partnerit tuaj të jetës. Në fillim të vitit, ju do të jeni i egër dhe i gëzuar pa ndonjë arsye të veçantë, por kah fundi i vitit 2021, ju prireni të ekzagjeroni disa aspekte negative të jetës së tyre. Natyra juaj miqësore dhe aftësia juaj për tu hapur duhet të jenë “mjetet” tuaja kryesore për kthimin e çdo konflikti në një moment që rindez nxehtësinë e pasionit midis të dyve. Çdo gjë do të jetë aq e bukur sa në fillim, kështu që do të keni të gjitha arsyet për të shijuar kohën tuaj me të dashurin tuaj.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Duke filluar nga vera e 2021, deri në verën e 2022, ju do të keni një periudhë lulëzimi profesional, ngritjeje dhe suksesi. Mundësitë e reja ndodhin, si dhe ndryshimet për të mirë për të cilat janë pritur gjatë.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Një dietë e larmishme që mund t’u sigurojë grave Akrepi mundësinë për të përdorur energjinë e tyre është më e mira. Ju duhet të qëndroni larg ushqimit që është i pasur me yndyrë.Keni energji të pafund, prandaj duhet të lëvizni shumë, pavarësisht nga pesha juaj. Duke qenë një shenjë uji, ju i doni sportet ujore (noti, kanotja, zhytja etj.).Boksi dhe artet marciale gjithashtu kërkojnë sporte që djegin shumë kalori, të përshtatshme për natyrën tuaj agresive.

Karakteristikat e shenjës Akrepi

Kanë vullnet të fortë, janë dinamikë, të shpërqendruar, këmbëngulës dhe seriozë. I tërheqin provokimet. Janë enigmatikë, misterioz dhe të errët. Bëjnë gjithçka për miqtë, por gjinisë tjetër nuk i besojnë. Motoja e tyre është "gjithçka ose asgjë". Janë dashnorë të mëdhenj dhe shkencëtarë.

Elementi: Uji

Polarizimi: Negativ

Cilësia: Fikse

Planeti udhëheqës: Plutoni

Motoja: Unë dëshiroj

Profesionet: Financier, psikiatër, detektiv, avokat, spiun, speleolog, okultist, tregtar.

Ngjyra: E zezë

Lulet: Hibiskusi, Barbaroza

Perla me fat: Topazi, Opali

Dita me fat: E martë

Numrat me fat: 8, 11, 18, 22

Pikat e forta: I shkathët, i guximshëm, i pasionuar, kokëfortë, një mik i vërtetë

Dobësitë: Mosbesues, xheloz, sekret, i dhunshëm

Pëlqen: Të vërteten, faktet, miqtë prej kohësh, ngacmimet, pasionet e mëdha

Nuk pëlqen: Pandershmërinë, zbulimin e sekreteve, njerëzit pasivë

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+