Ujori

Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe përpiquni të flisni në heshtje me partnerin tuaj. Në punë, megjithatë, jeni në një ngërç, mdoshta keni nevojë për pak pushim.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Pesë yje për Ujorin. Lajm i mirë në dashuri, në sy të disave po bëheni gjithnjë e më simpatikë. Tashmë keni mundësinë të rikuperoni një histori që ju bëri të vuani ose, ndoshta, mund të takoni një person deri vonë, njeri të veçantë për ju. Njerëzit që janë pranë jush ju duan, lëreni veten të përfshihet në këto emocione të bukura. Në punë, Saturni e ka Ujorin në shënjestër dhe do t’ju ​​ndihmojë të rriteni profesionalisht. Mundohuni të ndryshoni, ndonjëherë, për t’u përmirësuar duhet të bëni atë që fillimisht konsiderohet e padobishme! A nuk është ky sekreti?

Keni shumë për të menduar, sepse Jupiteri nuk do të jetë shumë miqësor me ju këtë muaj dhe do të ndiheni nervozë. Keni kapërcyer vështirësitë e muajve të kaluar, por tani duhet të shmangni sipërmarrjet apo iniciativat e rrezikshme. Kush nga ju nis një projekt të ri, do t’ju duhet të prisni të paktën një vit për të marrë frytet e punës suaj. Ju këshillojmë të tregoheni shumë të kujdesshëm, t’i mendoni gjërat dy herë, sepse këto iniciativa të pamenduara mirë mund t’ju kushtojnë dëme të pariparueshme. Nëse refuzoni një vend pune që ju ofrohet, rrezikoni të mos gjeni një tjetër. Ata që kanë kursyer disa para mënjanë, duhet t’i administrojnë me kujdes, por jo vetëm kaq, edhe blerjet duhet të jenë të mirëmenduara. Mbani nën kontroll çështjet ligjore. Personat që vitin e kaluar kanë ndryshuar shtëpi apo janë martuar prej pak muajsh, tani janë duke përjetuar një stres të madh. Madje ndonjë nga ju mund të bëjë edhe ndonjë çmenduri e të ndërrojë shtëpi. Do të diskutoni me partnerët për fëmijët. Kjo është periudhë pasigurie dhe pritjeje në jetën tuaj. Horoskopi juaj këtë muaj nuk është pozitiv, por as negativ. Me sa duket, nuk duroni dot më praninë e disa personave që prishin qetësinë në jetën tuaj. Megjithatë, nga data 23 deri më 31 ekziston mundësia që marrëdhënia juaj sentimentale të gjejë pak qetësi. Ata që vendosin të ndahen, do të ndihen sikur kanë hequr një barrë të madhe nga supet. Po ju kujtojmë se kjo nuk është periudha e duhur për t’i shtrirë këmbët më shumë se jorgani, ndaj mos u stërmundoni. Sigurisht që ushqimet e shëndetshme do t’ju ndihmojnë shumë. Gjatë gjysmës së dytë të muajit do të ndiheni më në formë. Ju këshillojmë t’i bëni gjërat me qetësi për të shmangur nervozizmin që është karakteristikë për të lindurit në shenjën tuaj.

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

2021-shi mund të jetë koha juaj e artë për përparim për zhvillimin e projekteve dhe planeve të rëndësishme. Gjatë vitit, në jetën tuaj do të shfaqen njerëz të rinj që do të kenë një kuptim dhe mision të rëndësishëm. Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj do të luajnë njerëzit e lindur nën shenjat e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Këtë vit, mos e humbni kohën duke menduar për mundësitë tuaja të humbura në vitin 2020. Me shumë mundësi nuk keni pasur një shans ose rrethana mjaft të favorshme për realizimin e tyre. Këtë vit mund të merrni një ide më të qartë për dështimin e mundësive të tilla, por kjo vetëm duhet t'ju ndihmojë të merrni një mësim të caktuar jetësor. 2021-shi do të kërkojë vëmendje të veçantë për prindërit e kësaj shenje. Shfaqja e kolegëve ose menaxherëve të rinj në vendin tuaj të punës do të shkaktojë ndryshime. Kjo do të jetë një kohë e mirë që të filloni biznesin tuaj. 2021-shi sjell ndryshime në jetën tuaj intime. Marrëdhëniet që gëzojnë stabilitet dhe harmoni do të jenë në gjendje të arrijnë një angazhim dhe martesë më serioze. Këtë vit, burrat mbi moshën 35 vjeç duhet të jenë shumë të kujdesshëm në punët e tyre financiare, veçanërisht nëse duan të investojnë një shumë më të madhe parash. Kini kujdes që të mos bini pre e mashtrimeve. Marrëdhëniet e paqëndrueshme familjare do të pësojnë një transformim serioz, përfshirë ndarjen. Në fillim të vitit, gjërat mund të duken të qëndrueshme, por më pas do dalin të vërtetat që do të shkatërrojnë harmoninë në marrëdhënien tuaj. Duhet vëmendje, diplomaci dhe takt për një marrëdhënie me një partner të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. 2021-shi do të mbahet mend me krijimin e një familje të qëndrueshme. Viti do të favorizojë marrëdhëniet romantike dhe martesën me një partner të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Viti do t'ju befasojë me martesën e një gruaje që do të krijojë një familje të re pas një martese të parë të dështuar. Udhëtimet gjatë vitit do të jenë sipas mundësive dhe planeve tuaja dhe në përgjithësi nuk priten vështirësi në lidhje me to.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Ujori është një nga shenjat më të preferuara të zodiakut nga yjet. Vendasit do të përfitojnë plotësisht nga tranziti i Jupiterit përmes shtëpisë së martesës dhe partneritetit , kështu që nuk duhet të habitemi aspak nëse marrim nga miqtë tanë Ujori ndonjë ftesë martese ose pagëzimi, ose të paktën ftesa për një parti që shënon shkëmbimin e unazave të fejesës. Viti ndahet në tre periudha të mëdha, gjatë të cilave ushtrohen ndikime të ndryshme, të paktën për sa i përket nuancës dhe intensitetit. Nga fillimi i vitit 2021 deri më 8 prill, Jupiteri nxjerr në pah çështje të ndryshme dhe histori nga e kaluara, dhe do t’iu ndihmojë ti zgjidhni ato.Gjithashtu, partnerët aktualë ndajnë sekrete dhe hapen plotësisht përpara atyre me të cilët duan të ndajnë tërë jetën e tyre. Periudha e artë është midis 8 Prillit dhe 11 Gushtit. Gjatë këtyre katër muajve është koha më e mirë për të deklaruar dashurinë tuaj, për të bërë një propozim martese ose për të caktuar një nga palët që përmendëm më lart (fejesë, martesë, pagëzim). Ju nuk do të hasni një moment kaq të favorshëm së shpejti, prandaj është më mirë nëse e shfrytëzoni plotësisht atë. Fundi i vitit është më i relaksuar në jetën relacionale. Kjo është koha më e mirë për caktimin e një muaji mjalti (edhe pse, sot, shpesh zgjat vetëm një javë ose dhjetë ditë) dhe për të shijuar shoqërinë e të dashurit tuaj. Nëse gjërat po shkojnë mirë në jetën e dashurisë, marrëdhëniet e miqësisë mund të vuajnë, duke filluar nga 2021.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Horoskop 2021 shpall ngjarje të papritura, por këto nuk janë në gjendje për të shkundur një atmosferë të qetë që sundon jetën tuaj. Jeta profesionale, pa konflikte të mëdha, duket se karakterizohet nga disa suksese pa madhështi, por të qëndrueshme.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Në 2021, ju keni të gjitha shanset për të shijuar një formë të shkëlqyeshme fizike, të paktën në gjashtë muajt e parë të vitit. Tani mund të përfitoni plotësisht nga efektet e çdo terapie. Ky tranzicion gjithashtu mund të sjellë një rrezik të lehtë për të fituar peshë.

Karakteristikat e shenjës Ujori

Individualist, origjinal, jokonvencional, adhurues i së vërtetës. Është kontrovers, i pakapshëm, mendjelehtë, joshës, boem, kumarxhi. Shpik ide të reja. Nuk e duron kontrollin.

Elementi: Ajri

Polarizimi: Pozitiv

Cilësia: Fikse

Planeti udhëheqës: Urani

Motoja: Unë di

Profesionet: Fotograf, inxhinier, kompjuterist, regjisor, aktor, balerin, shpikës, hulumtues, fizikan, antikuar, gazetar, okultist, profesion

Ngjyra: Bruztë

Lulet: Orkide

Perla me fat: Ametisti

Dita me fat: E shtunë

Numrat me fat: 4, 7, 11, 22, 29

Pikat e forta: Progresiv, origjinal, të pavarur, humanitar

Dobësitë: Temperament, pa kompromis

Pëlqen: Argëtimin me miqtë, të ndihmoj të tjerët, të luftoj për kauza, bisedat intelektuale

Nuk pëlqen: Kufizimet, premtimet e prishura, të qenit i vetmuar, situata e mërzitshme, njerëzit që nuk pajtohen me të

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+