HoroskopiShqipOfficial në Instagram!

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Horoskopi Ditor

17 Shkurt 2020

Nisni të mendoni për të ardhmen, duke vënë në jetë projekte me optimizëm, pasi jeni mjaft të favorizuar. Kjo hapje mendore di ju lejojë që të keni sukses edhe në detajet më të vogla, të cilat do ju dhurojnë kënaqësi.

Horoskopi Javor

17 Shkurt 2020 - 23 Shkurt 2020

Dashuria: Në këtë periudhë do të përjetoni dashuri midis ulje-ngritjeve. Nga njëra anë ndjehesh i aftë dhe je shumë joshës, nga ana tjetër nuk do të keni mundësitë e duhura për të qenë në gjendje t’i tregosh partnerit. Mungesa e vëmendjes do të shkaktojë diskutime dhe grindje. Për beqarët ka mundësi të takoni njerëz interesantë, por ato mund të jenë pak më të komplikuara për shijet tuaja. Puna: Në këtë javë do të keni mundësinë të insistoni në projekte të caktuara që keni ndërmend të ndiqni. Mërkuri, planeti juaj, megjithatë, ju fton të mendoni dhe kuptoni se cila është zgjidhja më e mirë për karrierën tuaj.

Horoskopi Mujor

Shkurt 2020

Kariera po përparon, por nga 19 shkurti ju pret vërtetë punë e vështirë. Kujdes mos e teproni dhe të shkoni jashtë kufijve të mundësive tuaja. Ju pret periudhë në të cilën suksesi i biznesit do ta arrijë kulminacionin për vitin 2017. Gjysma e dytë e shkurtit dhe gjysma e parë e marsit janë vendimtare. Jeni të përqëndruar në karierë edhe atë me të drejtë. Rast shumë i volitshëm do të paraqitet më 27 dhe 28 shkurt. Do t’i mahnitni eprorët tuaj me aftësitë diplomatike, por edhe me ide. Nëse keni punë me shtetin apo organet shtetërore, këto data janë sikur të krijuara për përfundimin e punës. Megjithatë shmangni rreziqet. Dashuria: Kjo do të jetë periudhë aktive në krahasim me muajin e kaluar, kur bëhet fjalë për dashurinë. Veçanërisht ditë të lumtura janë nga pesë deri më 11 shkurt. Binjakët e lirë i presin raste të shumëta romantike në të cilët miqtë dhe familja do të luajnë rol të caktuar. Megjithatë nuk ka nevojë të nxitoni, as ta teproni. Momenti i duhur po ju pret. Shëndeti: Gjendja shëndetësore po ju përmirësohet dukshëm. Po ju kthehet forca dhe energjia. Kjo është periudhë e mirë për Binjakët të cilët dëshirojnë të eliminojnë kilogramët e tepërt, veçanërisht deri më 14 shkurt. Pas 19 shkurtit do të duhej përsëri të kujdeseni për shëndetin dhe të pushoni më shumë.

Theksi për vitin 2020 për Binjakët është puna. Rutina mund të duket e mërzitshme në disa raste, por do të jetë një shtysë e madhe për karrierën. Thjeshtë vijoni me punën që dini të bëni më mirë, ambicia dhe aspiratat që ju karakterizojnë do t’ju vijnë në ndihmë edhe në këtë rast. Të veproni sipas rregullave është mënyra e duhur. Edhe pse mund t’ju duket se kufizoheni ndonjëherë, është e rëndësishme që të vazhdoni. Nëntori do të jetë muaji i artë, plot mundësi për të transformuar jetën tuaj përgjitmonë. Shpenzoni mjafueshëm kohë për të parë se çfarë ka ndryshuar brenda jush, rreth jush dhe të përcaktoni se ku dëshironi të shkoni më tej. Eklipset hënore do t’ju ofrojnë qartësi dhe fuqi, ndërsa eklipsi i plotë diellor në muajin dhjetor do t’ju ofrojë emocione të forta dhe energji gjatë rutinës dhe ditëve tuaja më të zakonshme. Detajet që nuk i vini re, dhe akiviteti ditor që mund t’ju duket i mërzitshëm janë armët e duhura për aspirata dhe qëllime më të mëdha. Këshillat: Janar: Gjatë këtij muaji do të jeni energjitik dhe tërheqës duke fituar lehtësisht simpatinë e të tjerëve Shkurt: Dashuria dhe marrëdhëniet me miqtë do të forcohen edhe më shumë Mars: Nëse jeni single, ka gjasa të bini në dashuri me një mikeshë/mik të vjetër Prill: Priten disa mosmarrëveshje me partnerin në punë Maj: Kini besim te vizioni, te ajo që ndjeni në zemër se është e duhura Qershor: Disa dëshira të vogla por të rëndësishme për ju do të plotësohen Korrik: Nivelet e energjisë gjatë këtij muaji do të jenë në maksimum, shfrytëzojini Gusht: Do të shqetësoheni për marrëdhëniet tuaj me të dashurit tuaj Shtator: Do të investoni në blerjen e një makine apo rregullimin e shtëpisë Tetor: Shërim emocional, është momenti të lidheni me të shkuarën Nëntor: Ka gjasa të ndërroni punën, mundësi të reja në horizont Dhjetor: Muaji i duhur për të qëndruar pranë familjes

Herët gjatë 2020-ës, miqtë, dhe familjarët do të kërkojnë prej jush më shumë kohë dhe dedikim. Lidhjet dashurore do të duhet të zgjerohen, duke përfshirë më shumë vetëdije jashtë influencave sociale. Rrethe të reja miqësore dhe dedikim afatgjatë në familje. Gjatë mesit të muajit mars, partneri/ja tuaj do të kërkojë më tepër aktivitete dhe mënyra të reja argëtimi. Doza të mëdha entuziazmi dhe emocionesh pozitive do t’i japin fund një periudhe të gjatë gati dy vjeçare rehatie gati të mërzitshme. Prisni një dallgë të re përkatësie sociale dhe angazhimi me shoqëri të reja. Disa Binjakë, sidomos ata të angazhuar në marrëdhënie tepër private dashurore, do të kenë mundësinë të bëjnë të ditura lidhjen dhe përkushtimin e tyre dashuror. Shijojeni vëmendjen që ju japin të tjerët, por mos lejoni t’ju nxjerrë nga shinat e prioriteteve që ju karakterizojnë, ndershmëria, afërsia me dikë dhe mbështetja e përbashkët emocionale. Nëse jeni vetëm, atëherë prisni që gjatë 2020-ës t’ju vijnë propozime nga vende të pazakonta, një partner/e në largësi, apo edhe një eksperiencë e re kulturore. Një vit i komplikuar por plot me evente pozitive ju pret.

Për tetë muajt e parë të 2020-ës Jupiteri do të ketë ndikim të madh në financat dhe resurset tuaja. Gjatë këtij viti, do të merrni një shpërblim të madh për punën që bëni, por puna voluminoze mbetet domosdoshmëri. Gjatë tetorit dhe nëntorit mund të merrni papritur shuma të mëdha parash që ju takojnë nga një punë e bërë kohë më parë. Në punë do të jeni kompetitiv, kjo falë ndikimit të Jupiterit, ndërsa nuk përjashtohen udhëtimet e shpeshta por të shkurtra gjatë mesit të vitit.

Shëndeti dhe gjendja shpirtërore do të jenë të lidhura me njëra-tjetrën gjatë 2020-ës. Kur jeni të trishtuar apo në ankth, sistemi imun dobësohet, e bëheni më të prekshëm nga sëmundjet. E kundërta ndodh kur jeni kofident dhe optimist. Me fjalë të tjera, gjatë 2020-ës nuk do të prekeni nga asnjë problem serioz shëndeti. Ndaj sugjerohet të aktivizoheni më tepër me ushtime fizike por edhe meditim. Shpenzoni më tepër kohë në shoqërinë e atyre që doni dhe kini kurajon të bëni atë që ndjeni. Kjo do t’ju ndihmojë në përmbushjen shpirtërore që kërkoni. Sistemi tuaj endoktrin është tepër sensitiv, ndaj nuk do të ishte keq të bënit disa analiza apo të testoni funksionin e tiroideve. Ndiqni me përpikmëri dietën, aq më tepër nëse një specialist jua ka rekomanduar një të tillë.

Karakteristikat e shenjës Binjakët

I shpejtë, i zhdërvjelltë, kureshtar, komunikues, i shoqërueshëm, i aftë. Bën disa punë njëkohësisht. Në fytyrë mban maskë. E do dijen vetëm për vete. Ka pamje rinore dhe shpirt të ri.

Përshtatet me: Peshoren, Ujorin, Dashin, Luanin

Nuk përshtatet me: Peshqit, Virgjëreshën, Akrepin, Demin, Gaforren, Bricjapin

Neutrale me: Shigjetarin, Binjakët

Shenja e kundërt: Shigjetari

Motoja: Unë mendoj

Planeti: Merkuri

Profesioni: Jurist, ekonomist, matematikan, shkrimtar, shkencëtar, shahist, basketbollist, artist, spiker, mësues, postier, tregtar, nëpunës, zanatçi, botues.

Mangesia: Sipërfaqësor dhe mosmirënjohës.

Elementi: Ajri

Polarizimi: Pozitiv

Kualiteti: I ndryshueshëm

Ngjyra: E verdhë

Lulja: Livando & Zambak i lugjeve

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

Horoskopi Personal

Për të lexuar horoskopin tuaj personal ju duhet të jeni të abonuar.

Më shumë info, klikoni këtu.

Loading...