HoroskopiShqipOfficial në Instagram!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik

Horoskopi Ditor

E Martë, 20 Tetor 2020

Lerini të gjitha akuzat pas. Kjo është një ditë e mirë për të folur, mos e shtyni deri nesër. Në frontin e biznesit, kushtojini vëmendje çështjeve ligjore. Nëse duhet të takoni një person të rëndësishëm, caktoni një takim të hënën e datës 26.

Horoskopi Javor

19 Tetor - 25 Tetor 2020

Puna: Këtë javë do të jeni shumë i zënë me punën tuaj dhe kjo do të jetë një burim krenarie e madhe për ju , por kini kujdes nga konkurrenca që po infiltron mjedisin tuaj! Dashuria: Çiftet duhet të përpiqen të lënë mënjanë disa ndjenja të rrepta personale për t’iu përkushtuar historive të tyre sentimentale në një mënyrë më të relaksuar. Mbi të gjitha, ata përreth jush meritojnë diçka më shumë.Beqarët mund të rrisin ndjenjën e tyre të pamjaftueshmërisë, ose t’i bëjnë njerëzit që janë afër tyre, tani, të jenë në gjendje t’i kuptojnë plotësisht, pa pasur nevojë të përdorin grindje. Paratë: Punët tuaja financiare me përfaqësues të institucioneve të ndryshme, organizatave, bankave, etj do të kenë një zhvillim të favorshëm.

Ditët e para të muajit do të karakterizohen nga tensioni, por gjërat do të përmirësohen pas datës 8. Jeni të shumtë ju që kërkoni më tepër, sidomos ata që kanë qenë pjesë e një programi të vështirë në punë. Një situatë e ndërlikuar me bashkëpunëtorët dhe ortakët do t’ju shtojë dëshirën për të punuar diku tjetër. Megjithatë, në tetor gjërat do të jenë më të ekuilibruara, por brenda jush mbetet ajo frika se mos gaboni nëse ndryshoni vend pune. Mos fajësoni më kot të tjerët nëse diçka shkon keq. Nervozizmi do të shtohet, sidomos kur të kuptoni se jeni ju fajtorët pse gjërat nuk po ndryshojnë. Probleme financiare për ata që kanë një aktivitet privat. Viti 2020 do të jetë më i suksesshëm. Gjatë tetorit do të keni më shumë kohë për ndjenjat. Mundësi shumë interesante gjatë datës 8. Përmirësime të dukshme në jetën në çift, sidomos për ata që kanë kaluar vështirësi të mëdha. Nëse ia vlen ende barra qiranë, do t’i jepni një mundësi të dytë një personi që ju ka zhgënjyer. Ndoshta këtë muaj do të planifikoni një martesë apo një bashkëjetesë. Muaji maj i vitit të ardhshëm është më i favorizuari për të tilla gjëra. Edhe ata që janë ndarë, do ta gjejnë rrugën e duhur, edhe pse me hapa të ngadaltë. Sigurisht që s’është e lehtë ta marrësh veten nga zhgënjimet, por mund t’ia dilni. Kujdes nga debatet në familje për çështje që lidhen me pronat. Këtë muaj, yjet ju mbrojnë shumë në aspektin fizik. Falë Mërkurit, Venusit dhe Uranit që kanë një ndikim fantastik, ditët e fundit të muajit do të jenë shumë të mira. Probleme të vogla me stomakun. Ju e dini që jeni shumë emotivë dhe kjo është pika juaj e dobët dhe e fortë njëherazi.

Horoskopi Vjetor

Për vitin 2020

Më i qetë se viti që lamë pas, 2020-a ka për të qenë një nga vitet më me fat në jetën tuaj. Fokusohuni gjatë këtij viti për të kuptuar më tepër mitotivimet tuaja sekrete, për të kuptuar për se e doni diça dhe çfarë ndez te ju reagimet emocionale dhe intuitive. Universi nuk pret, dhe nuk do kurrë perfeksion, por akti i qartësimit të veprimeve dhe reagimeve tuaja, do t’ju ndihmojë të qartësoni rëmujën e subkoshiencës tuaj që tenton të shfaqet në momentet më të pafavorshme dhe ju bëhet pengesë. Tre eklipset hënore do të sjellin emocione pozitive në historitë e dashurisë, duke ju bërë të kuptoni se ka mjaftueshëm vend për zhvillim të brendshëm dhe aventurë të jashtme në jetën tuaj. Një eklips i plotë diellor në dhjetor shton energjitë në rutinën tuaj që do të thotë më shumë punë e po ashtu më tepër shpërblime. Këshillat: Janar: Emocione të forta në lidhje me familjen dhe dashurinë, do ta keni të vështirë t’i tejkaloni Shkurt: Për Gaforret beqarë, ky muaj mund të sjellë një njohje të re Mars: Është koha e duhur të fokusoheni te shëndeti Prill: Probleme të vjetra me shëndetin mund të rishfaqen këtë muaj, tregoni kujdes Maj: Sasi të mëdha parash vijnë drejt jush, përmirësohet ndjeshëm gjendja financiare Qershor: Do të arrini një partneritet interesant, ju ndihmon të njiheni profesionalisht Korrik: Ky është muaji më pozitiv në fushën sentimentale Gusht: Do të shpenzoni shumë para, por njëkohësisht do të zbuloni ide të reja për të shtuar të ardhurat Shtator: Kujdes me stresin, nervat dhe pagjumësinë Tetor: Kudjes me lidhjen dashurore, bashkëjetesën apo martesën Nëntor: Do të keni energjitë e duhura për të arritur rezultate profesionale Dhjetor: Ky muaj do të sjellë më tepër momente romantike ndaj partnerit/es. Ata në një marrëdhënie të gjatë apo të martuar janë të favorizuar

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin 2020

Historitë romantike dhe shoqëritë e vjetra janë tema e fillimit të vitit 2020. Gjatë janarit dhe deri në mesin e marsit prisni nga partneri/ja të tregojë një nevojë të fortë për të qartësuar angazhimet emocionale të shkuara apo të kërkojë zgjidhjen e situatave të paqarta sociale. Disa Gaforre, kryesisht ata të lindur në fillim të korrikut mund të presin kthimin e një dashurie të vjetër. I/e dashura tuaj do të përqendrohet fuqimisht në prioritetet e kaluara emocionale në fillim të këtij viti: sigurohuni që të gjitha idetë, planet dhe synimet tuaja romantike të kuptohen qartë dhe diskutohen hapur. Pas marsit, do të bëni hapa të mëdhenj në marrëdhënien tuaj. Shumë Gaforre do të mbyllin ciklin e një marrëdhënieje të gjatë gati 5 vjeçare duke kaluar në faza më të rëndësishme. Këtu vëzhgoni me kujdes se si partneri/ja do të bëjë hapin kryesor. Progresi i plotë do të vijë atëherë kur i/e dashura të ndjehet nën kontroll dhe i/e vlerësuar. Midis 17 prillit dhe 12 qershorit, prisni të merrni njoftime të rëndësishme edhe nga familjarët tuaj. Progresi do të jetë i ngadaltë dhe i qëndrueshëm. Por qëndroni të hapur ndaj ideve të reja dhe propozimeve të papritura.

Horoskopi i Punës

Për vitin 2020

Puna vijon të mbetet ekstremisht e rëndësishme. Është një proces i gjatë i të mësuarit se çfarë funksionon më mirë për ju, çfarë përshtatet me obligimet dhe përgjegjësitë juaja dhe që mund t’ju ndihmojë të arrini qëllime edhe më të mëdha. Disiplina dhe dedikimi janë çelësi për të përmbushur çdo punë që ju ngarkohet. Gjatë tre muajve të parë, do të keni oferta tepër joshëse. Nëse keni përcaktuar qëllime, ambicia, pasioni dhe puna e palodhshme do t’ju ndihmojnë t’i arrini gjatë shkurtit, marsit dhe prillit. Kjo është edhe pjesa më e mirë e vitit për të bërë progres, puna juaj nuk do të kalojë pa u vënë re dhe mund të shpërbleheni përpara verës.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin 2020

Kujdes me stresin! Shëndeti juaj gjatë vitit 2020 do të jetë intensivisht i influencuar nga niveli i stresit. Stresi dobëson sistemin imun, duke ulur edhe fuqinë e trupit për të luftuar sëmundjet. E duhet se periudha me më tepër stres gjatë këtij viti do të jetë gjatë verës. Një dietë e pasur me vitamina por me pak kalori, si dhe ushtrimet fizike janë arma që keni në dorë për të tejkaluar këtë periudhë. Nëse regjistroheni në palestër, apo dilni për vrap, gjithçka është një plus, qoftë edhe regjistrimi në grupe aerobie, vallëzimi apo joga. Mos neglizhoni orarin e gjumit. Gjumi është një armik i stresit, sidomos kur vendosni një rutinë të shëndetshme për të fjetur apo relaksuar sa herë që keni nevojë.

Karakteristikat e shenjës Gaforrja

Epshor, misterioz, i përkushtuar. Ka imagjinatë të bujshme. Në aspektin amësor është i butë. E do shtëpinë dhe familjen. Ka vullnet të dobët dhe është i dhënë pas pijes. Rëndom personat e kësaj shenje, nënat i përmbytin me ndjeshmëri të tepruar. Kjo është shenja astrologjike më emocionale.

Përshtatet me: Akrepin, Peshqit, Demin, Virgjëreshën

Nuk përshtatet me: Dashin, Peshoren, Luanin, Ujorin, Shigjetarin, Binjakët

Neutrale me: Bricjapin, Gaforren

Shenja e kundërt: Bricjapi

Motoja: Unë ndjej

Planeti: Hëna

Profesioni: Fotograf, aktor, marinar, hotelier, historian, shkrimtar, piktor, moler, tregtar, shtegtar, ekonomist, mësues, psikoterapeut.

Mangesia: Së tepërmi i ndjeshëm, koprrac.

Elementi: Uji

Polarizimi: Negativ

Kualiteti: Kardinal

Ngjyra: Vjollcë

Lulja: Orkide & Trëndafilat e bardhë

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave