Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Në dashuri, nëse bëni shoqëri me Virgjëreshat dhe Binjakët, do të ketë një tension të fortë mes jush. Në punë, nga ana tjetër, ka mundësi të reja për të eksploruar, lajme të reja po vijnë.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Katër yje për shenjën e Shigjetarit. Venusi është në anën tuaj dhe dashuria do të kthehet si protagoniste në jetën tuaj. Edhe beqarët tani mund të kënaqen me emocione të bukura, gjithnjë e më tepër intensive, por është më mirë të kërkoni dikë që mund t’ju përkushtohet, dikë që pranon ndjenjat tuaja dhe jua kthen ato. Në punë, java është interesante për ata që kanë ide brilante për t’u vënë në jetë. Kushtojini vëmendje, megjithatë, llogarisë bankare. Ditët e kësaj jave duket se do të jenë pozitive, por ka disa mosmarrëveshje për t’u zgjidhur. Ti e di sie ç’duhet të bësh dhe si t’ia dalësh!

Fillimi i muajit tetor nuk duket premtues. Keni ende disa probleme të pazgjidhura. Megjithatë, propozimet që do të vijnë gjatë gjysmës së dytë të muajit do të jenë të shkëlqyera dhe duhet të bëni shumë kujdes në mënyrën si i vlerësoni. Marsi, Venusi dhe Jupiteri do të ndikojnë pozitivisht në shenjën tuaj pas datës 15. Dy muajt e fundit kanë qenë të vështirë në aspektin financiar, pasi keni shpenzuar shumë për probleme familjare apo për ndryshimin e vendit të punës. Lajme të mira për ju në datën 16. Marrëveshjet apo kontratat që do të lidhni këtë muaj do të kenë rezultate të shkëlqyera. Ndaloni dhe reflektoni. Nëse dy muajt e fundit keni pasur edhe probleme sentimentale, debate apo keni qenë nervozë, atëherë edhe fillimi i muajit do të vazhdojë të jetë po njësoj. Nëse ndieni nevojën t’i kundërviheni dikujt, më mirë mos e bëni. Gjithçka do të përmirësohet pas datës 17 edhe në fushën e ndjenjave. Mundësi të reja për të gjetur pasionin e shumëkërkuar. Ju do të shkonit shumë me persona të shenjës së Peshores, Binjakëve apo edhe Ujorit. Ata që janë martuar, që kanë vendosur të bashkëjetojnë me siguri që tani po mendojnë për të bërë fëmijë. Pasioni do të jetë në kulmin e tij në datat 28 dhe 29, ndaj ky do të jetë momenti i duhur. Takimet e reja janë të favorizuara. Muaji tetor është i ndarë në dy pjesë për ju; pjesa e parë do të jetë e lodhshme, e ngjashme me periudhën që sapo keni kaluar. Të nervozuar dhe shumë dyshues, do ta keni të vështirë të menaxhoni ditët e para të muajit. Pa dyshim që pjesa e dytë do të jetë shumë herë më e mirë. Për Shigjetarët ky është viti i rikuperimit. Edhe trajtimet estetike janë të këshilluara në këtë periudhë

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

2021-shi do të jetë i vështirë të parashikohet për ata që kanë lindur nën shenjën e Shigjetarit, pasi disa nga ngjarjet që do të ndodhin gjatë vitit janë akoma "duke u gatuar në tenxhere". Gratë e reja të lindura nën shenjën e Shigjetarit do të përballen me një zgjedhje të vështirë gjatë vitit, e cila do të shoqërohet me një punë më të paguar ose mundësinë e një pune shtesë. Vështirësia në zgjedhjen tuaj do të jetë për shkak të faktit se ajo do të ndryshojë stilin e jetës tuaj dhe ka shumë të ngjarë të shkurtojë kohën tuaj personale për pushim dhe aktivitete të këndshme. Duket si një zgjidhje e lehtë, por kur të vijë ai moment do të zbuloni se do të jetë mjaft e vështirë për ju të bëni disa kompromise që do të ndikojnë në komoditetin me të cilin jeni mësuar. 2021-shi do të jetë i vështirë financiarisht dhe me shumë përpjekje do të jeni në gjendje të siguroni fondet që ju nevojiten për standardin që keni arritur deri më tani. Shpesh do të lindin situata të papritura që do t'ju kushtojnë shpenzime të paplanifikuara të parave. Gjatë vitit do të befasoheni nga një fitim i papritur. Dashuria e re do të befasojë shumicën e Shigjetarëve. Pranoni atë që fati ju jep si një dhuratë. Në marrëdhëniet e krijuara tashmë të dashurisë ose martesës, do të ketë disa momente serioze tensioni në lidhje me dokumentet, me informacione në lidhje me të kaluarën e partnerit tuaj ose situatë tjetër emocionale. Viti nuk është i favorshëm për të konceptuar dhe lindur një fëmijë. Do të ketë surpriza dhe do të ketë një shpërblim për durimin e atyre që kanë pranuar se fati e di më mirë se kur dhe çfarë t'u japë. Gjatë vitit do të jeni të angazhuar në probleme më të mëdha në jetën e të afërmve të cilat do të kërkojnë këshilla ose ndihmë. Situata të tilla që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës mund të jenë veçanërisht të komplikuara. Në vitin 2021, një zhvillim i rëndësishëm ose interesant për ju do lidhet me një grua të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve, e cila jeton në një qytet ose vend tjetër. Viti do të favorizojë veprimet që lidhen me gjetjen e një pune më të mirë, për sa kohë që jeni gati për një ndryshim të tillë. Të rinjtë do të jenë në prag të marrjes së një vendimi të rëndësishëm ose të fillojnë një ndryshim të madh në jetën e tyre, por ekziston edhe mundësia e shtyrjes së pakuptimtë të këtyre gjërave për muajin e ardhshëm, ndërsa në një moment mund të lihet për vitin e ardhshëm. Viti do të mbahet mend për zgjidhjen e një problemi serioz shëndetësor ose duke u kujdesur më seriozisht për shëndetin e një personi të dashur të lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Periudha midis qershorit dhe gushtit është shënuar nga ndryshime në jetën e dashurisë, shumica e të lindurve në shenjën e Shigjetarit duhet të rilindin disa përvoja nga e kaluara dhe të marrin disa vendime të rëndësishme. Gabimet e së kaluarës duhet të korrigjohen gjatë kësaj periudhe. Fundi i vitit do të jetë më i mprehtë në jetën e çiftit. Do të duhet të merrni disa vendime shpejt dhe madje të provoni ndjenjat e partnerit tuaj. Megjithëse gjatë kësaj periudhe do të ndodhin një sërë ngjarjesh më pak të këndshme, ju nuk duhet të humbni vetëbesimin ose besimin te personi juaj i dashur. Befasia arrin kulmin kur një fluturim i përkohshëm në shoqërinë e një të njohuri do t’ju tregojë se ka ende aspekte që nuk i keni zbuluar ende në lidhje me jetën tuaj dashurore dhe nëse e lini veten të shtyrë nga kurioziteti, mund të arrini në përfundimin se ju po jetoni një histori të mirëfilltë dashurie. Shenjat më të pajtueshme të zodiakut me Shigjetarin e dashuruar janë: Dashi , Luani , Peshorja dhe Ujori . Intelektual, i sinqertë, gjithmonë pozitiv, me një buzëqeshje të fytyrave të tyre, ju gjithashtu mund të jeni i paqëndrueshëm dhe i pavendosur, kjo është arsyeja pse ju bëni një shtëpi të mirë me të lindurit në shenjën e Dashit dhe Luanit, të cilët mund të vazhdojnë me ta. Ata mund të duket se janë ëndërrimtarë, kjo është arsyeja pse ju jeni një partner perfekt për Ujorin aventureske, por ata janë gjithashtu besnikë dhe shumë të drejtë dhe duan që bota të jetë e njëjtë. Të lindurit në shenjën e Peshores mund t’u ofrojnë atyre qëndrueshmëri dhe mund t’i mbajnë në këmbë kur bien shumë thellë në shqetësimin karakteristik.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Nga ana profesionale, viti 2021 është mjaft neutral për të lindurit në shenjën e Shigjetarit. Ai nuk njofton ndryshime të mëdha ose ngjarje të veçanta. Është një vit premtues në lidhje me disa shoqata dhe bashkëpunim. Viti 2021 promovon punën në ekip, bashkimin dhe bashkëpunimin. Ju do të zgjeroni rrethin tuaj të marrëdhënieve, do të takoni njerëz me ndikim dhe do të bëni aleatë të fortë.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Disa çështje shëndetësore mund të ndodhin deri në fund të vitit 2021. Ju do të duhet të punoni zgjuarsisht dhe të organizuar dhe të eleminoni të gjitha aspektet dhe fazat joproduktive, në mënyrë që të mos rraskapiteni pa nevojë. Emocionalisht, do të jeni në një lak pozitiv. Do të ketë ndryshime në mënyrën e shfaqjes së personalitetit dhe imazhit tuaj.

Karakteristikat e shenjës Shigjetari

E do lirinë, është entuziast, gaztor. Është tip sportiv, ka një energji të jashtëzakonshme, lakmitar i madh. I do udhëtimet, filozofinë dhe arsimimin. E përcjell fati. Kryelartë, snob, por gati gjithnjë në anën e ligjit.

Elementi: Zjarri

Polarizimi: Pozitiv

Cilësia: Ndryshueshme

Planeti udhëheqës: Jupiteri

Motoja: Unë kuptoj

Profesionet: Gazetar, ambasador, jurist, filozof, shtegtar nëpër botë, gjykatës, mjek, person religjioz, person që përkatësinë e tij e lidh m

Ngjyra: Blu e lehtë

Lulet: Karafili

Perla me fat: Topazi

Dita me fat: E enjte

Numrat me fat: 3, 7, 9, 12, 21

Pikat e forta: Bujar, idealist, sens i shkëlqyeshëm i humorit

Dobësitë: Premtimet më shumë sesa mund të japin, shumë të paduruar, do të thonë diçka pa e menduar mirë

Pëlqen: Lirinë, udhëtimet, filozofinë, shëtitjet

Nuk pëlqen: Njerëzit e butë, të qëndroj diku pa dëshirë, detajet

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+