Luani

Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Për ata që janë në çift, këtë të premte 22 mund të ketë diskutime për mirë. Në punë, megjithatë, shmangni konfliktet me kolegët, mos harroni edhe se kohët e fundit jeni mjaft të lodhur.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Katër yje për Luanin. Takimet e preferuara do të jenë plot momente të këndshme, edhe nëse preferoni histori pa bashkëjetesë por takime më së shumti spontane. Saturni është në dizavantazh me shenjën tuaj dhe po ju bën të kuptoni se duhet të shmangni marrëdhëniet mbytëse, ato që kufizojnë lirinë tuaj, ndaj shihni e bëni. Nëse keni qenë beqarë për ca kohë, thjesht mos mendoni më për të kaluarën, sepse mund të tërhiqeni nga melankolia. Në punë, keni ndryshuar jetën muajt e fundit, jo fort për mirë, por kjo është një periudhë e re, më premtuese. Dikush, ndoshta, tashmë ka marrë një lajm të mirë, ca të tjerë e kanë rrugës…

Shenja juaj është ndër më të fortat dhe duket se këtë muaj do të jeni fitimtarë. Me siguri ju ka sjellë mundësi të shumta. Është e rëndësishme të konkretizoni projektet tuaja. Ndryshimet e ndodhura së fundmi kanë qenë të gjitha pozitive. Përgatituni për një sfidë apo për një debat të zjarrtë rreth datës 20 dhe bëni kujdes ndaj personave që duan t’ju vënë shkopinjtë nën rrota. Mos u tregoni shumë krenarë apo kritikë gjatë pjesës së dytë të tetorit, sepse mund të gaboni. Është më mirë kur arrini një kompromis. Mes datave 18-31 do të ndiheni të tensionuar në familje dhe do të diskutoni për çështje parash apo edukimin e fëmijëve. Ruani qetësinë! Tetori do të nisë mbarë, por diçka fsheh gjatë 15-ditëshit të dytë. Sigurisht që çiftet e konsoliduara nuk do të vuajnë nga ky moment stresues, megjithatë një paralajmërim duhet mirëpritur gjithmonë. Duhet të bëni kujdes me partnerët/et, mendohuni mirë para se të flisni. Mos gaboni duke krijuar marrëdhënie të tjera jashtëmartesore, sepse nuk është momenti i duhur. Do të përballeni me një problem mes datave 20-31, të cilin do ta kaloni me sukses. Faza më e mirë për ju është ajo e fillimit të muajit, sepse pas datës 17 do të pësoni edhe një rënie fizike. Pika e dobët e të lindurve në shenjën e Luanit është shpina, ndaj duhet të bëni kujdes me mënyrën se si qëndroni. Nuk duhet ta lodhni organizmin tuaj, sidomos mes datave 20-29.

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

Ky është një vit në të cilin mund të përmbushni dëshirën për një pozitë më të lartë në karrierën tuaj, për të filluar një biznes të ri ose një projekt të ri socio-politik. Viti sjell mysafirë të papritur në shtëpinë tuaj. Gjithçka do të vendoset në momentin e fundit. Në përgjithësi, jeta juaj sociale në 2021-shin do të jetë shumë më dinamike se një vit më parë. Do të bëni më shumë njohje dhe miqësi, do të merrni pjesë në më shumë takime në raste të ndryshme. Jo gjithçka do t'ju sjellë emocione pozitive gjatë vitit dhe është mjaft e natyrshme të kaloni disa sprova ose vështirësi. Do të përjetoni kontradikta emocionale ose një ftohje të marrëdhënies tuaj me njerëzit në rrethin e miqve të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Jo çdo njohje e re gjatë vitit do të zhvillohet në përputhje me pritshmëritë tuaja. Ndonjëherë do të zhgënjeheni, por mos ndaloni zhvillimin tuaj dhe ecni përpara me guxim. 2021-shi do t'ju ndihmojë të lini pas zhgënjime. Para jush është një fillim i ri, kur fati do t'ju takojë me njerëz të rinj interesantë dhe të dobishëm. Nëse gjatë vitit bëheni objekt vjedhjeje, pavarësisht nga natyra e tij, atëherë mos nxitoni për të bërë panik, pasi një zhvillim i favorshëm është para jush. Gjatë vitit do të keni ide interesante në lidhje me punën ose biznesin, zbatimi i të cilave do të jetë i rëndësishëm për ju. Gjërat mund të jenë të ngadalta, por mos u dorëzoni dhe ndiqni qëllimet tuaja. Gjatë vitit do të keni shqetësime në lidhje me shëndetin e një personi në shtëpinë tuaj. Shmangni panikun dhe stresin e panevojshëm, pasi ky problem do të ketë një zgjidhje të mirë pas marrjes së trajtimit dhe terapisë së nevojshme. Mund të ketë probleme të vogla me shtëpinë tuaj që do të kërkojnë riparime ose përmirësime. Viti 2021 sjell marrjen e një trashëgimie nga një grua ose marrjen e ndihmës financiare nga një grua që është nëna, gjyshja ose e afërmja nga ana e partnerit tuaj. Viti do të kërkojë më shumë vëmendje kur planifikoni udhëtime jashtë vendit. Ndonjëherë do të ketë mosmarrëveshje dhe konflikte të pakëndshme me njerëz që jetojnë larg ose që ju lidh ana profesionale. Nëse jeni prind, do të kaloni periudha trishtimi, shqetësimi ose ankthi. Do të jetë më e vështirë për ata prindër, fëmijët e të cilëve kanë lindur nën shenjat e zodiakut si Peshore, Ujori ose Binjakët, me të cilët komunikimi do të jetë shumë emocional. Gjatë vitit, shumë do të gëzojnë para ose një dokument të rëndësishëm. Viti sjell surpriza që do të lidhen me lajme të rëndësishme, një kontratë ose dokument të papritur. Viti do të jetë i favorshëm për fillimin e një biznesi familjar për gratë e reja të shenjës së Luanit. 2021-shi premton arritjen e një suksesi të rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, si dhe do të keni një kohë të favorshme për të krijuar familje dhe për t'u martuar. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë një vit të favorshëm për stabilizimin financiar dhe romantik.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

Ju shkëlqeni në historitë e dashurisë. Sidoqoftë, sapo të martohen, ata janë besnikë; këta janë lloji i njerëzve që, zakonisht, martohen vetëm një herë gjatë jetës.Dashuria e tyre është perandorake dhe demonstrative, ata pëlqejnë njerëz të lumtur dhe optimistë, ashtu si ata, por ata gjithmonë do të afrohen me njerëz seriozë, inteligjentë dhe jokonvencionalë. Për ju, ky vit duket të jetë një vit emocionues, plot takime. Ju do të zgjeroni rrethin tuaj të miqve dhe, nëse jeni i përfshirë në një marrëdhënie apo jo, do të takoni disa persona të veçantë që do të tërheqin vëmendjen tuaj me siguri. Jupiteri, planeti i fatit dhe evolucionit mbetet në shtëpinë e dashurisë deri në mes të vitit, duke stimuluar guximin dhe hijeshinë personale. Ka mundësi që vendasit beqarë të takojnë më në fund personin e duhur, i cili do të përmbushë pritjet e tyre.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Në biznes, njerëzit e lindur në shenjën e Luanit do të marrin një fitim të konsiderueshëm në 2021. Investimet në tregun e aksioneve do të sjellin disa përfitime. Ka edhe ndryshime në udhëtimet jashtë vendit këtë vit për një qëllim biznesi.Në përgjithësi, 2021 është një vit i mirë për ju. Ju do të duhet të komunikoni të qetë dhe me takt për të shmangur shumicën e problemeve që mund të lindin gjatë vitit.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Të lindurit nën shenjën e Luanit janë njerëz të fuqishëm, struktura e tyre fizike është në përputhje me përpjekjet që bëjnë dhe kjo është arsyeja pse vendasit kanë nevojë për një dietë që, para së gjithash, ofron marrjen e kalorive të nevojshme për kryerjen e aktiviteteve të përditshme.

Karakteristikat e shenjës Luani

Dëshiron të jetë në qendër të vëmendjes, në krye të aksionit. E do jetën, fëmijët dhe pushtetin. Dëshiron të urdhërojë dhe të shtypë. Është autoritar, shpirtgjerë dhe elegant. Bie në komplimente. Me kalimin e viteve e humb elanin jetësor. Nëse niset rrugës religjioze, bëhet përjashtues dhe dogmat.

Elementi: Zjarri

Polarizimi: Pozitiv

Cilësia: Fikse

Planeti udhëheqës: Dielli

Motoja: Unë dua

Profesionet: Organizator, shef, politikan, artist, aktor, bankier, argjendar.

Ngjyra: Ari

Lulet: Luledielli, Kumaku

Perla me fat: Karneliani

Dita me fat: E Diel

Numrat me fat: 1, 3, 10, 19

Pikat e forta: Krijues, i pasionuar, bujar, me zemër të ngrohtë, i gëzuar, me humor

Dobësitë: Arrogant, kokëfortë, egoist, dembel, jo fleksibël

Pëlqen: Teatrin, pushimet, admirimin, gjërat e shtrenjta, ngjyrat e ndezura, argëtimin me miqtë

Nuk pëlqen: Të injorohet, të përballet me realitetin e vështirë, të mos trajtohet si një mbret apo mbretëreshë

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+