Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Ka shumë mundësi që beqarët të gjejnë partnerë për të dalë, hidhni sytë rrotull, ai/ajo është gjithnjë te cepi! Në punë, sakrificat do të shpërblehen. Ja vlen të bëni pak më shumë përpjekje.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Pesë yje për shenjën e Peshores. Lajm i mirë në dashuri, Venusi është në një pozicion të bukur dhe së shpejti do t’ju sjellë emocione të veçanta. Ju dëshironi ta lini veten të ikë pas rastësisë, por nuk mund t’i duroni ata që ju vënë kushte. Kujdes, përpiquni të mos shoqëroheni me njerëz të zënë, më mirë të jeni të qartë me atë që kërkoni dhe thjesht single. Në punë, keni shumë ide brilante dhe tani është koha e duhur për të dalë me një projekt. Intuita juaj është shumë e vlefshme, ndaj merrni parasysh dhe përdorni, si gjithmonë, inteligjencën, për të vendosi mbi zgjedhjet që bëni!

Jupiteri do të jetë shumë miqësor me ju pas datës 10 tetor, sidomos me ata që janë të vetëpunësuar. Ata që kanë hapur një aktivitet privat vitin e kaluar, tani mund të korrin frytet e punës së tyre. Megjithatë, duhet të bëni kujdes nëse bashkëpunoni me të lindurit në shenjën e Gaforres apo Bricjapit, sepse e keni të vështirë të kuptoheni, sidomos kur vjen puna te shpenzimet. Një moment i rëndësishëm ky për ata që po ngjisin majat e karrierës së tyre. Një ngritje në detyrë, një transferim në një kompani më të mirë, gjithçka është më e qëndrueshme tani. Yjet do të jenë fitimtarë edhe në fushën e ndjenjave. Zakonisht tetori nuk është një muaj i përshtatshëm për t’u martuar, megjithatë disa prej jush do ta hedhin hapin e madh pikërisht në periudhën tetor-nëntor. Ndërsa çiftet e konsoliduara dhe që presin prej kohësh një fëmijë do të marrin lajme të mira këtë muaj. Do të përballeni me një problem të vogël familjar, i cili do të zgjidhet shumë shpejt. Me këto yje do ta keni të lehtë të gjeni një partner/e. Jeni gjithmonë ju ata që bini në sy, por ne ju këshillojmë të mos përfshiheni në marrëdhënie konfliktuale. Datat 18 dhe 23 do të jenë më të rëndësishmet. Ky do të jetë një muaj i bukur edhe për formën fizike. Stresi që mund të ndieni në datat 12,13 dhe 26 është armiku juaj më i madh. Mos prisni që gjërat të bien nga qielli. Mos harroni se ju e dashuroni të bukurën, ndaj rrini me njerëz pozitivë, vizitoni vende të ndryshme, shkoni në teatër, kërkoni harmoninë!

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

2021-shi do të mbahet mend për ju me ngjarje të rëndësishme në martesën tuaj, familjen dhe rrethin e të afërmve. Ky është një vit në të cilin do të përfundoni angazhime dhe marrëdhënie të ndryshme, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Ndarjet e jetës me njerëz nga rrethi juaj i të afërmve dhe miqve janë të mundshme. Komplikimet që do të lindin në disa nga marrëdhëniet tuaja mund të jenë gjithashtu një arsye për ndarje. Këtë vit nuk do të toleroni njerëz që krijojnë vetëm tension dhe telashe në jetën tuaj. Do t'u ktheni lehtësisht shpinën atyre dhe të ecni përpara. Në vitin 2021, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë vëmendje, së pari për faktin se ato do të jenë në themel të disa konflikteve serioze në jetën tuaj, dhe së dyti për shkak të shfaqjes së situatave të ndryshme që do të kërkojnë një shpenzim më të lartë parash. Në momente të tilla mund të merrni ndihmë ose këshilla nga një person i lindur nën shenjën e Shigjetarit, Dashit ose Luanit. Në vitin 2021 do të keni përvoja interesante me të afërmit që jetojnë në një distancë të shkurtër nga ju. Disa nga këto momente mund të shoqërohen me suksese të rëndësishme, me fitime të papritura, me një fejesë ose martesë. Ky vit do të jetë i favorshëm për një martesë. Në vitin 2021, marrëdhënia juaj me babanë, ose gjyshin do të jetë shumë e rëndësishme. Burrat mbi 35 vjeç do të kenë më shumë kujdes ndaj të afërmve që po kalojnë disa momente të vështira në jetën e tyre. Në momente të caktuara do të jeni në gjendje të mbështeteni në fatin tuaj, por përgjegjësia kryesore do të bjerë mbi supe. Gjatë vitit do të keni shqetësime shëndetësore për një të dashur të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Bëni kujdes me çfarë blini dhe në çfarë i investoni paratë tuaja, veçanërisht kur bëhet fjalë për gjëra të shtrenjta. Të rinjtë e kësaj shenje të zodiakut do të duhet të planifikojnë mirë udhëtimet e tyre, veçanërisht kur janë jashtë vendit. Gjatë vitit do t'ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje asaj që po kalon fëmija juaj, veçanërisht nëse ai jeton në një shtëpi tjetër ose në një lokalitet tjetër. Mos lejoni që distanca t'ju largojë. Gratë në moshën 35 vjeç duhet të jenë shumë të kujdesshme në të gjitha planet që bëjnë për fëmijët e tyre. Gjatë vitit, ju mund të tronditeni nga një humbje serioze ose vjedhje në jetën e një personi që njihni për shkak të brutalitetit të një ngjarjeje të veçantë. Shumë nga miqtë tuaj gjatë vitit do të përjetojnë ndryshime drastike në karrierën dhe mënyrën e tyre të jetesës, të cilat do të jenë një rast jo vetëm për të folur, por edhe për t'i dhënë kuptim jetës tuaj. Gjatë vitit do të keni arsye për gëzim në lidhje me shtëpinë tuaj. Shumë do ta kujtojnë 2021-shin si vitin që lëvizën në një shtëpi të re. Surprizat kryesore gjatë vitit do të lidhen me jetën tuaj të dashurisë, dhe për disa do të jenë të këndshme. Këtë vit do të pastroni listën tuaj të miqve dhe do të mbani vetëm ata me të cilët keni akoma diçka për të folur dhe me të cilët ende keni një takim të këndshëm.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

2021 po synon të jetë një vit plot paqe dhe qetësi nga pikëpamja emocionale dhe familjare. Në çiftet e bashkuara dhe marrëdhëniet afatgjata, Peshorja do të shijojë momente stabiliteti, harmonie dhe dhembshurie. Këtë vit, do të arrini të kuptoni më mirë partnerin tuaj, kështu që dashuria do të ketë një kthesë pozitive. Jupiteri do t’i japë një kuptim më të thellë marrëdhënies tuaj. Intensivitet, pasioni dhe romanca do të jenë karakteristikat tuaja kryesore për pjesën më të mirë të vitit. Kjo do të japë ngjyra të reja dhe do të konsolidojë marrëdhënien tuaj ekzistuese, ose do t’ju ndihmojë të filloni me sukses një lidhje të re. Vetëm marrëdhëniet jofunksionale ose jo konsistente do të shpërbëhen, duke lënë hapësirë për marrëdhënie të reja me vlerë dhe kuptim.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Të lindurit e kësaj shenjen komunikojnë lehtë me shenjat e tjera të Ajrit (Binjakët dhe Ujori), por ata gjithashtu janë shumë të lidhur nga pasioni i shenjave të Zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari). Me shenjat e Tokës (Demi, Virgjëresha, Bricjapi) ata mund të ndjehen të sigurt, por mund të mërziten shumë shpejt dhe shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi, Peshqit) janë enigmë për ta (për shkak të emocioneve të rënda). 2021 do të jetë shumë i rëndësishëm për shkak të ndryshimeve që do të ndodhin në jetën e tyre. Fillimi i vitit do të jetë pozitiv nëse ata do të jenë entuziastë dhe plot energji.Në vendin e punës, do të keni rezultate të jashtëzakonshme. Yjet tregojnë se ka një shans për përmirësim të mirë në karrierë. Gjithashtu, nëse doni të ndryshoni vendin e punës, mund të përfitoni nga kjo periudhë.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Tremujori i parë i vitit 2021 do të shënohet nga lodhja dhe një gjendje e dobët shëndetësore, indispozicione dhe mbindjeshmëri. Sidoqoftë, pasi të ketë kaluar periudha, pasi të bëni një pushim për të rikuperuar energjinë tuaj, do të hyni në një shpat ngjitje.Ju do të duhet të rigjallëroni gjendjen tuaj mendore, sepse shumë semundje shkaktohen nga një shqetësim i madh mendor. Nëse arrini të shkëputeni pak nga aspektet e pakëndshme të aktivitetit tuaj profesional dhe jetës në përgjithësi, të gjitha ato manifestime somatike që ju shqetësojnë do të zhduken – veçanërisht ato të tretjes.

Karakteristikat e shenjës Peshorja

I kujdesshëm, i matur, harmonik, pajtohet mirë me të tjerët. Është estet i madh. Ka bukurinë, graciozitetin, pamjen transparente. Në punë është diplomat, në shtëpi nuk është taktik. E do punën ekipore, elegancën dhe ka shije të mirë.

Elementi: Ajri

Polarizimi: Pozitiv

Cilësia: Kardinale

Planeti udhëheqës: Venera

Motoja: Unë mas

Profesionet: Jurist, gjykatës, aktor, këngëtar, politikan, piktor, pianist, diplomat, arkitekt, edukator, mësues.

Ngjyra: Kaltër

Lulet: Trëndafili

Perla me fat: Safiri

Dita me fat: E premte

Numrat me fat: 4, 6, 13, 15, 24

Pikat e forta: Bashkëpunuese, diplomatike, me mendje të drejtë, shoqërore

Dobësitë: E pavendosur, shmang konfrontimet, do të ketë mëri, keqardhje për veten

Pëlqen: Harmoninë, butësinë, ndarjen e gjërave të bukura me të tjerët, shëtitjen jashtë

Nuk pëlqen: Dhunen, padrejtësinë, të folurit me zë të lartë, konformitetin

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+