Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar

Horoskopi Ditor

E Premte 22 Tetor 2021

Këtë të premte, por edhe në vijim, këtë fundjavë, disa çështje sentimentale të pazgjidhura do të arrijnë kulmin. Në punë, nga ana tjetër, mos insistoni në marrëveshje që rezultojnë të jenë kundërproduktive.

Horoskopi Javor

18 Tetor - 24 Tetor 2021

Tre yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Venusi po i afrohet shenjës tuaj dhe atmosfera po bëhet gjithnjë e më intriguese. Nëntori dhe Dhjetori do të jenë dy muaj deçizivë për dashurinë. Keni jetuar histori të trazuara, por tani duhet të ndryshoni, të shikoni të ardhmen me optimizëm. Mos hiqni dorë nga diçka e mirë vetëm e vetëm sepse keni frikë të mos sëmureni përsëri nga varësia dashurore. Në punë, mund të bëhen projekte të reja, por java që po nis nuk është më e mira. Jeni të lodhur dhe as xhepi e as llogaria bankare nuk ju bëjnë hiç të lumtur!

E kuptojmë që ndiheni të lodhur pasi keni kaluar sprova të shumta për të arritur aty ku jeni. Megjithatë, muaji tetor është ideali për të qenë i suksesshëm. Keni gjetur rrugën e duhur dhe këtë herë s’do të ktheheni më pas. Jupiteri pas datës 10 do të jetë më miqësor me ju, ndërsa Marsi pa dyshim që është gjithmonë me ju. Do të nënshkruani një marrëveshje të re me ortakët tuaj apo me partnerët, nëse keni pasur një aktivitet të përbashkët. Si gjithmonë, bëni kujdes me çështjet e trashëgimisë. Çështjet e gjata ligjore do të zgjidhen në favorin tuaj ose duke paguar më pak dëme nga sa e kishit parashikuar. Gjatë gjysmës së dytë të muajit do të fitoni shumë energji pozitive, të cilat duket se do të zgjatin edhe pas vitit 2020. Projektet e reja do të jenë të suksesshme, telefonata të rëndësishme në datat 25 dhe 26. Edhe studentët janë shumë të favorizuar në këtë periudhë. Nëse gjatë muajit gusht keni kaluar një krizë të rëndë në aspektin sentimental, atëherë gjatë tetorit do të përpiqeni të shëroni plagët. Gjysma e parë e muajit do të jetë më e mirë se e dyta. Pasioni do të zgjohet sërish brenda jush dhe ka ardhur momenti të mendoni për një zgjedhje të rëndësishme në jetën tuaj. Miqtë që keni përreth janë shumë të rëndësishëm dhe ndonjë miqësi edhe mund të shndërrohet në dashuri krejt papritur. Çiftet e konsoliduara nuk do të kenë më probleme për sa kohë që i mbledhin sërish paratë që kanë shpenzuar gjatë muajve të fundit. Keni kapërcyer ankthin që ju ka bezdisur shumë këto kohë. Takimet me njerëz të rinj janë të favorizuara në datat 24 dhe 31. Nëse krahasoni muajin tetor me muajt e shkuar të pranverës, do të vini re një përmirësim të madh. Në këtë klimë kaq të qetë dhe interesante edhe shëndeti juaj do të përmirësohet. Pika juaj e dobët janë këmbët.

Horoskopi Vjetor

Për vitin: 2021

2021-shi parashikon ndryshime të rëndësishme në dashurinë tuaj, familjen ose jetën materiale. Ky është një vit që shumë do ta mbajnë mend për një dashuri të re, një familje të re, një blerje të rëndësishme dhe ndryshime të tjera në këtë plan. Viti do të jetë i favorshëm për zhvillimin e planeve tuaja financiare në lidhje me të ardhura më të qëndrueshme ose më të mira, por kjo nuk do të thotë që duhet të lini pas dore dhe të shmangni gjërat, duke shpresuar se nuk ju pret ndonjë krizë. Nuk është keq të dëgjoni më shumë këshillat nga Demi ose Virgjëresha. Viti do të jetë i vështirë për ata që përpiqen të gjejnë një punë të re, edhe nëse lidhet me të njëjtin vend ku jetoni. Mbajini mirë pozicionet tuaja profesionale dhe mos rrezikoni të humbni punën tuaj para se të gjeni një vend të ri, të qëndrueshëm dhe premtues. Ky nuk është një vit kur nuk duhet të besoni në premtime dhe oferta joshëse. Në vitin 2021 do të takoni të afërmit tuaj që jetojnë në qytete ose vende të tjera dhe këto ngjarje do të shkaktojnë emocione të forta ose të veçanta. Ata që jetojnë larg shtëpisë për shkak të punës ose rrethanave të tjera do të sfidohen. Në përgjithësi, viti do të favorizojë udhëtime që ju ose anëtarët e familjes suaj që do të jenë kryesisht për arsye familjare. 2021 –shi sjell ndarjen nga një burrë me të cilin ke afërsi, farefisni apo miqësi. është e mundur që ky të jetë një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores. Viti do të favorizojë veprimet e grave të reja të kësaj shenje zodiakale, të cilat kërkojnë paga më të larta në punën e tyre, të cilat kërkojnë punë të reja shtesë ose burime të reja të të ardhurave. Mundësitë tuaja më të mira financiare mund t'ju lejojnë të blini shtëpinë tuaj. Marrëdhëniet tuaja familjare do të kalojnë periudha të ndryshme tensioni, por kjo nuk ndikon në integritetin e martesës ose familjes suaj. Viti do të sjellë ngjarje të papritura në shtëpinë tuaj: një mrekulli, një shans i papritur, sukses ose popullaritet. Gjatë vitit, shëndeti i të afërmve me të cilët nuk jetoni së bashku do të kërkojë vëmendje. Ata mund të kenë nevojë për trajtim të veçantë në një spital, kirurgji ose terapi tjetër specifike. është e mundur që të mashtroheni nga një ofertë e rreme për punë jashtë vendit. Mos shpresoni më kot për diçka që nuk do të ndodhë këtë vit. Kjo është një kohë kur duhet të dilni nga bota juaj, në të cilën jeni izoluar vitet e fundit. 2021-shi sjell një ndryshim në listën tuaj të miqve, dhe disa prej tyre do të largohen për shkak të ngurrimit tuaj për të komunikuar me ta. Viti do të mbahet mend me një ngjarje të pakëndshme në lidhje me një fëmijë ose një të ri nga rrethi juaj i miqve

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin: 2021

2021 do të jetë një vit shumë më i mirë në dashuri se viti i kaluar. Në vitet e kaluara, ju ndoshta keni hasur në disa pengesa dhe keni pasur probleme në komunikim me partnerin tuaj ose nuk keni qenë në gjendje të krijoni një lidhje, megjithëse keni dashur. 2021 është një vit i lulëzuar në dashuri. Gjatë pranverës, pasioni arrin maksimumin e tij, dhe kjo mund të çojë në përmirësimin e marrëdhënieve tuaja aktuale. Pranvera është koha perfekte për të gjetur një partner të ri nëse jeni beqar. Horoskopi për vitin 2021 parashikon një fund tensionues të vitit në jetën e çiftit. Ju do të duhet të merrni vendime shpejt ose edhe për të provuar ndjenjat e partnerëve të tyre.

Horoskopi i Punës

Për vitin: 2021

Që nga fillimi i vitit 2021, të lindurit në shenjën e Bricjapit kanë mundësinë të dallohen, të provojnë se përveç aftësive të tyre të mëdha organizative, ata mund të tregojnë kreativitet dhe hapje në një marrëdhënie me të tjerët.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin: 2021

Shenja e zodiakut Bricjapi përfaqëson gjunjët, femurin, stomakun, thonjtë dhe flokët. Sistemi juaj i eleminimit të toksinave është i gabuar, duke favorizuar shfaqjen e afeksionit hepatik, dermatitit, pankreatitit ose nefritit. Megjithëse kjo është një nga shenjat më elastike të zodiakut, kur përballeni me një sëmundje të zgjatur, ju shfaqni tendencën për të vetë-izoluar. Temperamenti limfatik-nervor, përpara sëmundjes, ju mbizotërojnë ndjenjat e trishtimit, melankolisë dhe pesimizmit.

Karakteristikat e shenjës Bricjapi

Serioz, mendimtar, ambicioz, synon suksesin në moshën e shtyrë. Është këmbëngulës, ka vullnet të madh, i mençur, shpirtëror, i pasigurt, por materialist dhe egoist. Arrin çdo gjë që i përkushtohet. Nuk kërkon mirënjohje për vete. Kontrollon ndjenjat.

Elementi: Toka

Polarizimi: Negativ

Cilësia: Kardinale

Planeti udhëheqës: Saturni

Motoja: Unë shfrytëzoj

Profesionet: Murator, kopshtar, murg, eremit, polic, drejtor, menaxher, artist, kompozitor, piktor, skulptor, kontabilist.

Ngjyra: Blu e errët

Lulet: Pansy

Perla me fat: Lapis lazuli

Dita me fat: E shtunë

Numrat me fat: 4, 8, 13, 22

Pikat e forta: Përgjegjës, të disiplinuar, vetëkontrollues, menaxherë të mirë

Dobësitë: Dije nga të gjitha fushat, pa falje, zhgënjyees, presin më të keqen

Pëlqen: Familjën, traditat, muzikën, mjeshtërinë cilësore

Nuk pëlqen: Pothuajse gjithçka ose asgjë

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave

+