HoroskopiShqipOfficial në Instagram!

Dashi

Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill

Horoskopi Ditor

E Enjte, 21 Janar 2021

Të Enjten do të jetë një ditë pozitive falë Hënës së favorshme. Ndiheni më të fortë në ndjenjat tuaja dhe udhëtimi është gjithashtu i favorshëm. Në punë, kërkoni më shumë informacion para se të filloni një diçka të re.

Horoskopi Javor

18 Janar - 24 Janar 2021

Puna: Do të gjeni mundësi, edhe nëse nuk doni të përfitoni menjëherë, por do të keni të gjitha fakultetet e nevojshme për të pasur sukses në qëllimin tuaj. Do të gjeni një ekuilibër të mirë dhe do të bëheni më të mirë se sa mendoni. Dashuria: Çiftet do të përballen me situate të pakëndshme. Do të ketë mungesë besimi, dhe e vetmja mënyrë për ta zgjidhur është komunikimi. Beqarët nuk do të nxjerrin konkluzione menjëherë dhe do të përpiqen t’u japin mundësi më të mira atyre që e meritojnë. Sidoqoftë, duhet të jemi pak më të kujdesshëm. Financat: Nëse puna juaj përfshin para ose dokumente financiare, jini sa më të përqendruar këtë javë për të shmangur gabimet ose lëshimet.

Në janar do të keni raste të ndryshme për t`u mbledhur me të afërmit dhe miqtë. Shumë prej jush do të kenë mundësinë të ftojnë mysafirë në shtëpi dhe kjo mund të jetë një ngjarje e fortë emocionale. Në janar do të duhet të merrni një vendim të rëndësishëm, i cili do të kërkojë disa angazhime me dokumente, një vizitë në një institucion, një bisedë me njerëz që përfaqësojnë një organizatë, polici, kompani. Ju keni detyra të rëndësishme për të kryer në lidhje me fëmijën tuaj. Gjatë këtij muaji do të konsideroni ose do të përgatiteni për një udhëtim. Ky do të jetë një muaj i mbarë për të udhëtuar për punë ose me pushime. Në përgjithësi, një udhëtim në janar do t'ju sjellë kontakte me njerëz të ndryshëm. Në janar, disa nga ju do të udhëtojnë për shkak të një prone të vendosur në një qytet tjetër. Gjatë këtij muaji do të jetë e rëndësishme të jeni i hapur për komunikim me një larmi njerëzish sipas kombësisë, fesë ose vendbanimit. Ju do të keni mundësinë për të pasuruar njohuritë tuaja, për të rimbushur bateritë ose për të hedhur dritë mbi idetë e reja që janë ende për t'u zhvilluar. Keqkuptimet ose shqetësimet e dashurisë këtë muaj do të jenë të përkohshme. Gjatë këtij muaji do t'ju jepet mundësia të përjetoni diçka të veçantë në dashuri. Në punë do të shijoni një bisedë, një propozim ose një ide. Jeni gati të keni kontakte të reja profesionale ose shoqërore me një person nga një qytet ose vend tjetër. Në janar do të përjetoni një mbledhje të veçantë lidhur me një fëmijë apo të ri. Paratë e papritura ose mundësia e të ardhurave shtesë janë të mundshme. Ki kujdes nga shpenzimi i parave në erë, në gjëra të panevojshme ose të nxitura nga tekat.

Horoskopi Vjetor

Për vitin 2021

Viti 2021 për Demin do të jetë një vit që do t’ju lejojë të kompensoni terrenin e humbur dhe të arrini diçka më shumë. Viti do të fillojë me Jupiterin dhe Saturnin përsëri në favor. Do të jetë një lajm i shkëlqyer për të gjithë të lindurit në shenjën e Dashit, që janë përballur me një mijë vështirësi deri më tani. Pavarësisht nga problemet që keni përjetuar deri më tani, do të jeni në gjendje të lëvizni përpara dhe të filloni nga e para. Sipas horoskopit 2021 do të jetë një vit veçanërisht intrigues për dashurinë, si për beqarët ashtu edhe për çiftet afatgjata. Jupiteri dhe Saturni në aspekt të shkëlqyer do t’ju ofrojnë mundësi të bukura për të mos u humbur. Premton të jetë një vit vendimtar për punën dhe financat tuaja. Tranzitet e Jupiterit dhe Saturnit do të jenë fjalë për fjalë providenciale për ata që kanë pasur një problem praktik në muajt e fundit, ndoshta të një natyre ligjore ose burokratike, për ata që kanë përjetuar një prapambetje. Siç tregon horoskopi 2021, nuk do të ketë mungesë të goditjeve të fatit, edhe nëse nuk do të dhurohen të gjitha. Yjet do të kërkojnë pak përpjekje nga ana juaj, të cilat do të shpërblehen shumë. Sigurisht, fati nuk do të jetë linear për të gjithë 12 muajt, por ai do të alternohet midis momenteve të favorshme dhe momenteve në të cilat do të dëshironi të qëndroni të palëvizshëm.

Horoskopi i Dashurisë

Për vitin 2021

Në përgjithësi, 2021 është një vit emocionues, por me disa momente delikate, të cilat do të zgjidhen në pjesën e dytë të vitit. Planeti Venus do t’ju bëjë më sensual dhe tërheqës dhe do të nxjerrë në pah cilësitë tuaja fizike dhe shpirtërore. Të lindurit nën shenjën e Dashit do të vlerësojnë gjithnjë e më shumë gëzimet e jetës martesore dhe, në kundërshtim me zakonet e tyre, do të ndiejnë keqardhje për njerëzit e pamartuar! Dhe deri në fund të vitit, shumë surpriza janë duke ju pritur!Do të arrini gjithçka që dëshironi.Në Mars , ju tashmë do ta jetoni dashurinë ndryshe nga zakonisht , më saktësisht, si një ndjenjë e ngrohtë dhe e paqartë e lumturisë, edhe pse asgjë nuk do të ndryshojë nga jashtë. Në rast se ndodhin mosmarrëveshje në marrëdhënie, sqarimet do të jenë aq paqësore sa nuk do të shkaktojnë ndonjë vuajtje. Yjet po japin premtime të bukura: beqarët flasin më shpesh se zakonisht për martesën, dhe ata që janë të përfshirë në marrëdhënie do flirtojnë intensivisht.Ju do të keni një marrëdhënie ndezëse me njerëz që i përkasin shenjës së Luanit ose Shigjetarit, por edhe me shenjat e ajrit Ujori ose Binjakët, me të cilët ai do të jetë në gjendje të mbajë një marrëdhënie, ku shenja e ajrit do të sjellë risinë, ndërsa Dashi do të sjellë çmenduri.

Horoskopi i Punës

Për vitin 2021

Dashi do të përmirësojë më tej cilësitë dhe aspektet e tij pozitive, të cilat do t’i sjellin ata shumë afër një promovimi të bujshëm këtë vit. Guximi, dhe sjellja lidhen me planetin Mars. Ai përfaqëson thelbin e vullnetit dhe shprehjen e egos së vet. Marsi gjithashtu mund të shprehë tërbim, zhgënjim dhe zemërim, prandaj ai frymëzon energji instiktive.Në vitin 2021, Urani ka një ndikim të drejtpërdrejtë në personalitetin tuaj, individualitetin, kjo mund t’ju bëjë të dëshironi më shumë liri dhe të gjeni mjediset e duhura që mund t’ju ndihmojnë të theksoni individualitetin tuaj dhe nevojën tuaj për t’u dalluar në një grup.Ju keni në krah një energji që mund t’ju ndihmojë të çliroheni nga gjithçka e vjetër, që ju mban në vend, duke hapur dyert për diçka krejt të re.Gjithashtu, nëse doni të ndryshoni vendin tuaj të punës ose edhe profesionin tuaj, tani keni një shans shumë të mirë.

Horoskopi i Shëndetit

Për vitin 2021

Viti 2021 po premton të jetë i mirë për Dashin, figura e tyre po bëhet më e hollë dhe ata do të kenë oreks për të ushtruar dhe të mbajnë një dietë më të shëndetshme. Në muajt Shkurt – Qershor dhe Shtator – Tetor, janë muaj ideal për lëvizje, veçanërisht vallëzimi ose çdo lloj ushtrimi që nënkupton elegancën dhe hirin. Gjithashtu, çdo çrregullim i gjumit mund të rregullohet tani, veçanërisht nëse arrini të vendosni një ekuilibër të mirë midis stërvitjes dhe pushimit.Energjia e Dashit fillon të ulet në qershor, në dy faza. Së pari, duke filluar nga 10 qershori, nevoja e tyre për të fjetur do të rritet dhe sistemi limfatik-ganglionik do të dembelohet, gjë që mund të çojë në inflamacion të këmbëve dhe nyjeve limfatike. Fizikisht, ju do të vuani nga stresi për shkak të një numri ngjarjesh të cilat gjithashtu do të synojnë një ndryshim – qoftë profesionalisht apo në sfera të tjera të jetës.

Karakteristikat e shenjës Dashi

Ndërmarrës, i guximshëm, impulsiv, kokëfortë, dinamik. Ka energji të madhe, por nuk ka vullnet të qëndrueshëm. Ka bukurinë fizike. Bën luftë të përjetshme dhe është në aktivitet të vazhdueshëm. Adhurues i sportit dhe i të gjitha aktiviteteve fizike.

Përshtatet me: Luanin, Shigjetarin, Ujorin, Binjakët

Nuk përshtatet me: Bricjapin, Gaforren, Demin, Akrepin, Virgjëreshën, Peshqit

Neutrale me: Peshoren, Dashin

Shenja e kundërt: Peshorja

Motoja: Unë jam

Planeti: Marsi

Profesioni: Politikan, inxhinier, avokat, komik, ushtar, kimist, astronom, kirurg, mishshitës, floktar.

Mangesia: Arrogant, i pamatur.

Elementi: Zjarri

Polarizimi: Pozitiv

Kualiteti: Kardinal

Ngjyra: E kuqja

Lulja: Lulet me gjemba & Lulemustaku

Gjej shenjën tuaj

Këtu mund të gjeni shenjën tuaj të horoskopit duke zgjedhur datëlindjën tuaj.

Përshtatja e shenjave