Peshorja

Çfarë thonë yjet për shenjën: Peshorja

Horoskopi Ditor

20 Shkurt 2019

Hëna po ju buzëqesh sidomos nëse jeni në kërkim të shpirtit tuaj binjak. Kjo e mërkurë për ata që janë vetëm do të jetë e mbushur me mundësi të shumta sa u takon ndjenjave. Në punë do të përballeni me vështirësi, ndaj bëni mirë të ngadalësoni ritmin, në mënyrë që të siguroheni.

Horoskopi Javor

18 Shkurt - 24 Shkurt 2019

Dashuria: Ndikimet e kundërta mund të krijojnë konfuzion, veçanërisht nëse nuk keni arritur të hidhni prapa të kaluarën. Për fat të mirë, kjo gjendje shpirtërore do të largohet nga e marta dhe do të lejojë që si çiftet ashtu edhe ata që janë vetëm për të parë gjërat ndryshe dhe nga një këndvështrim tjetër. Kushtojini vetes argëtim dhe relaksim, keni nevojë për të. Puna: Është një periudhë e favorshme për të studiuar dhe punuar, angazhimi që vendosni së shpejti do të paguhet, por ju do të duhet të këmbëngulni në zgjedhjet tuaja. Disa lajme të rëndësishme rreth punës do t’ju shtyjnë drejt brigjeve të reja. Ditët më të mira do të jenë ato qendrore, ndërsa për pjesën tjetër do të jetë e mirë për të nxjerrë momentet e relaksimit. Fundjavë e mirë.

Horoskopi Mujor

Shkurt 2019

Nëse gjate këtij muaji nuk tregoheni te matur ne çdo fushe do e acaroni edhe me shume situatën. Nuk do jete as periudha e duhur për te hedhur hapa te mëdha. Ne familje do kenë një problem paksa delikat. Gjendja shëndetësore do jete e mire javën e pare, por nga pakujdesia juaj mund te fillojnë problemet. Kujdesuni edhe për ushqimin përveçse për shqetësimet kronike. Dashuria Ata qe janë ne çift duhet te përgatiten për një muaj delikat dhe te mbushur me debate. Partneri do tregohet i duruar dhe do ju hape rruge, por ju do jeni te pandreqshëm. Ta dini se po vazhduat kështu keni për te arritur shpejt ne ndarjen përfundimtare. Beqareve do iu jepen me shume mundësi se me pare për te realizuar takime, por ata do i shmangin me arsyen se nuk duan ta ndërlikojnë me shume jetën. Puna Ne planin financiar do jeni me fat dhe gjendja nuk do përkeqësohet pavarësisht mos kujdesit tuaj. Në pune as këtë muaj nuk ka për te ndryshuar situata. Nuk do keni durimin dhe dëshirën e mire për ta ndryshuar dhe nuk duhet as te prisni nga te tjerët.

Të lindurit nën shenjën e Peshores, 2019-a është një nga vitet më të paparashikuara në jetën tuaj para 12 vjetësh. Në vitin 2019, keni më shumë angazhime në lidhje me shëndetin e familjes suaj ose rrethit të ngushtë familjar. Një problem i papritur i shëndetit mund të lindë rreth një përfaqësuesi të shenjës së Dashit, Shigjetarit ose Luanit. Këtë vit do të ketë një zhvillim më të ngadalshëm në çështjet financiare dhe materiale. Kjo nuk do të thotë që do të keni krizë apo vështirësi serioze, por në përgjithësi do t’ju kërkohet të jeni më të kujdesshëm ose të siguroni më shumë se një burim të ardhurash. Gjatë vitit do të kaloni nëpër disa konflikte të dhimbshme të lidhura me paratë. Viti 2019 sjell suksese të rëndësishme ose të ardhura më të mira nëpërmjet udhëtimeve, komunikimeve, blogjeve, ose punës në lidhje me turizmin dhe çdo lloj aktiviteti që lidhet me komunikimin më dinamik me njerëzit nga afër dhe larg. Mos harroni se viti 2019 do të jetë i rëndësishëm për zhvillimin e karrierën, për të arritur majat e reja në karrierën tuaj. Ju nuk do të jeni me fat, por gjithçka do të varet edhe nga ambicia juaj dhe vullneti juaj. Këtë vit, ju do të përjetoni një ngjarje të pakëndshme që përfshin një burrë nga rrethi juaj i të afërmve dhe me gjasë dikush që është një i afërm në anën e babait tuaj. Është e mundur të përjetoni lajme emocionale të pakëndshme për një të ri. Në 2019-ën, do të shfaqen mundësi të reja dhe të papritura për të përmirësuar pozicionin tuaj financiar. Ju do të merrni një propozim që vështirë se do t’i rezistoni. Ju vetë do të dëshironi të investoni më shumë energji dhe burime në realizimin e një prej ideve tuaja aktuale ose të ardhshme të biznesit. Këtë vit ndryshimet që lidhen me punën tuaj për pagë më të mirë, shitje më të mirë ose të ardhura do të kenë një shans të mirë për sukses. Për shumë njerëz, ky vit parashikon një udhëtim të lidhur me familjen. Natyrisht, ekzistojnë mundësitë e disa udhëtimeve, si në distanca të shkurtra dhe të gjata. Shumë do të mirëpresin të afërmit në shtëpinë e tyre, të cilët do të vijnë nga një qytet apo një vend tjetër. Viti 2019-të do të jetë i favorshëm për zhvendosjen e lidhur me një punë të re. Ju do të keni një zhvillim të mirë në punën që ka të bëjë me transportin, turizmin dhe çdo lloj aktiviteti që ofron më shumë dinamizëm në angazhimet tuaja. Gjatë vitit do të merrni një shumë të konsiderueshme parash nga një burrë në buxhetin tuaj familjar. Nëse keni një biznes në lidhje me të huajt dhe jashtë vendit, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja të biznesit, veçanërisht kur nënshkruani ose keni të bëjnë me dokumente. Kujdes gjatë vitit do të kërkojë punët tuaja materiale ose financiare lidhur me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Këtë vit, ju mund të habiteni nga veprimet e dikujt në rrethin tuaj të miqve, të cilët do t’ju dëmtojnë përmes një lloj vjedhjeje, rrjedhje të informatave të rëndësishme nga kompjuteri juaj ose telefoni. Gjatë vitit, do të përpiqeni të ndihmoni në zgjidhjen e problemeve në jetën e nënës, motrës ose të afërmit tuaj të ngushtë në familjen tuaj. Si mund t’ju befasoj 2019-a? Meqë surprizat do të jenë të pakta, një prej tyre që do të lidhet me lindjen e një fëmije në familjen tuaj ose në rrethin tuaj të të afërmve të ngushtë. Në disa raste shtatzënia e papritur mund të jetë arsye për një martesë të shpejtë dhe të paplanifikuar. Në vitin 2019, burrat do të marrin më shumë të ardhura sesa gratë. Në vitin 2019, gratë nën moshën 35 vjeç do të kenë mundësinë të kthehen në marrëdhëniet e tyre të mëparshme të dashurisë. Ideja apo sugjerimi nuk do të vijë nga ju. Këtë vit, gratë e reja do të kenë mundësinë të fillojnë një marrëdhënie të fortë romantike, të cilat në shumicën e rasteve do të ndërmjetësohet nga miqtë, të njohurit apo të afërmit.

Në 2019 ndoshta jeta sentimentale nuk do të jetë përparësia juaj, por, duke filluar nga marsi, do të jeni të lumtur të jeni në gjendje të lironi veten nga kundërshtimi i Uranit. Më në fund do të ndiheni të aftë t’u jepni më shumë siguri partnerëve tuaj, ose ndoshta do të jenë ata që t’ju japin ju. Nëse jeni single, do të ndiheni shumë të ndikuar nga gjykimi i anëtarëve të familjes suaj, të cilët në disa raste do t’ju bëjnë pyetje të padrejta dhe të mërzitshme. Muajt më të mirë për të takuar dashurinë do të jenë marsi, qershori dhe shtatori.

Në 2019-n, duke nisur nga ditët e para të marsit, mund të hapen bashkëpunime të cilat i kishit ndërprerë në të shkuarën. Duhet të kini kujdes me shpenzimet të cilat lidhen me shtëpinë ose familjen. Rreth fundit të vitit, situata mund të jetë veçanërisht delikate. Mërkuri nuk ju sugjeron gjithmonë strategjitë më efektive. Në tetor, Afërdita mund të sjellë fitime që nuk i kishit shpresuar!

Duket se do keni një shëndet shumë më të mirë dhe nuk do të jeni më aq të shqetësuar. Merkuri është në anen tuaj për të ju ndihmuar dhe për të mos penguar progresin tuaj. Shkurti ështe faza juaj më konstruktive!