Shigjetari

Çfarë thonë yjet për shenjën: Shigjetari

Horoskopi Ditor

25 Qershor 2018

Pas një periudhe me debate dhe tension në jetën në çift, sot do gjeni qetësinë e shumëkërkuar. Është Venusi ai që do i’u japë mundësinë të sqaroni çdo mosmarrëveshje. Beqarët do jenë më të privilegjuarit në dashuri. Jo vetëm që do kenë takime, por mund të ndodhin edhe dashuri me shikim të parë. Ekuilibri financiar do mbetet i qëndrueshëm, mos u shqetësoni aspak.

Horoskopi Javor

25 Qershor 2018 - 1 Korrik 2018

Ka rrezik qe edhe gjate kësaj jave rutina t'iu pushtoje fort ju te dashuruarve dhe kjo do ju mërzitë pa mase. Ne disa momente do keni edhe konflikte me atë qe keni ne krah dhe nuk do ndiheni te qete. Beqaret do kenë dite te ndërlikuara e te ngarkuara me pune kështu qe nuk pritet te ndonjë gjë e jashtëzakonshme. Ne planin financiar problemet kane për te qene te vazhdueshme nëse nuk merrni masa dhe nuk kërkoni ndihmën e specialisteve. Shëndeti ne tërësi do jete i kënaqshëm dhe nuk priten as shqetësime nga barku apo shpina. Ne pune fati do jete me ju dhe do ju hapen horizonte te reja. Jave goxha pozitive pritet qe te vije. Me familjaret do keni debate dhe nuk do bini dakord për asgjë.

Horoskopi Mujor

Qershor 2018

Në një pamje të përgjithshme, muaji Qershor do të jetë një muaj neutral për Shigjetarët. Por është e mundur që ju të ndikoheni nga stresi dhe të keni një periudhë jo shumë paqësore, sidomos me veten. Dashuria Marrëdhënia me partnerin do të jetë në fokusin e shenjës suaj. I dashuri juaj do të marrë të gjithë vëmendjen tuaj, e gjithë ekzistenca juaj do të përqëndrohet rreth tyre, dhe jeta juaj e dashurisë do të kthehet më e rëndësishme se interesat e tjera. Puna Për sa i përket suksesit tuaj profesional, ai varet më shumë se kurrë nga grupi juaj i punës, kontaktet që keni me njerëz në pozitë, dhe mënyrën si reagoni me ata që ju rrethojnë.

Me hapa galopantë drejt horizonteve të reja! Viti 2018 do të jetë përgjithësisht i qetë, por me disa risi e ndryshime. Gjallëria do të vijë duke u shtuar deri në fund të vitit, me hyrjen e Jupiterit në shenjë, që do të zgjojë dëshirat tuaja dhe do t’ju ndihmojë të shprehni gjithçka që keni mbajtur gjatë brenda vetes. Neptuni në pozicion jo të favorshëm do t’ju shkaktojë disa zhgënjime, por do t’i kaloni pa problem. Në aspektin profesional, viti 2018 do të paraqitet i qetë dhe pa luhatje të mëdha, por mundohuni të mos pushtoheni nga frika e të gabuarit. Pozicionimi i yjeve është i favorshëm, edhe pse diagnoza e përsosur do të përcaktohet nga kalimet e planetëve muaj pas muaji. Në vija të përgjithshme, situata juaj profesionale do të jetë e ekuilibruar dhe e qëndrueshme, pa ndonjë hov të madh, por e përshtatshme për të ndërmarrë nisma që mund të shpërblehen pas nëntorit, kur Jupiteri në shenjë do t’i kurorëzojë të gjitha përpjekjet. Në aspektin sentimental, pozicionimi i Uranit do të sjellë ndryshime, ndryshime që për shumë prej jush i kanë rrënjët në ngjarje më të hershme. Vetëm për disa prej Shigjetarëve transformimi do të nisë në vitin 2018. Ky transformim do të ketë të bëjë kryesisht me nevojat tuaja që do të jenë të ndryshme dhe do të kërkojnë strategji të reja. Neptuni kundër nuk ju lejon të vendosni një qasje të ekuilibruar me realitetin përreth, apo të konkretizoni projekte në planin e ndjenjave. Gjeni dikë që ju meriton dhe shtrëngojeni fort! Në aspektin e shëndetit, do të jeni mirë në përgjithësi, por me gjasë do t’i përkushtoheni më tepër nga sa duhet pamjes së jashtme, duke kufizuar të ushqyerin. Kujdes se mos shkaktoni ndonjë deficit ushqimor, duke u ushqyer sipas një regjimi reference. Duhet të konsumoni çdo produkt dhe të mos përjashtoni asgjë nga dieta juaj.

Urani që ndodhet tek Dashi do t’ju sjellë transformime dhe ndryshime në dashuri, por për shumë nga ju këto të reja kanë lidhje me ngjarje të kaluara. Për disa nga ju, 2018 do të jetë viti i transformimit. Ai do të konsistojë sidomos në nevojat tuaja dhe do të kërkojë strategji të ndryshme nga ato që keni përdorur në të kaluarën. Neptunin do të keni kundër, do të tentoni të kërkoni idealen, por do të keni një përballje direkte mes vetes dhe realitetit. Kërkoni atë që ju meriton dhe shtrëngojeni fort!

2018 do të jetë një vit i qetë, por nganjëherë do t’ju pushtojë frika se diçka mund të shkojë keq. Gjithsesi, konfigurimi i yjeve për ju nuk do të jetë i keq, por muaj pas muaji situata ndryshon. Vetëm nga nëntori e në vazhdim situata do të kthehet e gjitha në favorin tuaj, dhe do t’ju shpërblejë për sforcot e kaluara.

Do të jeni mirë, por duhet të tregoni kujdes veçanërisht me pamjen e jashtme; kujdes si ushqeheni. Mos eleminoni asnjë ushqim nga dieta juaj, duhet të hani gjithçka që të mos keni mungesa në organizëm.